Utrudnienia w ruchu na Zielonej i Alei Brzozowej do piątku

Jeśli nie pojawią się żadne niespodzianki to w piątek (3.07.) po południu, zgodnie z planem, otwarta zostanie ulica Zielona. Ten sam termin, urzędnik starostwa powiatowego podaje dla Alei Brzozowej, gdzie budowany jest lewoskręt do marketu Dino.

Ulica Zielona, ze względu na prace przy przepuście na Strudze Jarcewskiej, zamknięta jest od prawie 2 tygodni. Kierowcy jednak ciągle do tego nie przywykli i notorycznie wjeżdżają na plac budowy.   |  fot. A. Zajkowska

Wychodzi na to, że kierowcy w Chojnicach trochę odetchną od korków i objazdów. W piątek po godz. 14.00 przywrócona do ruchu ma zostać ulica Zielona. - Tam właściwie wszystko jest już zrobione i można by ulicę uruchomić. Będą jednak jeszcze przyjeżdżały w to miejsce towary do budowy separatorów i będzie musiał się też ustawić dźwig.

- Trudno byłoby puścić tamtędy ruch i jednocześnie prowadzić prace. Trzeba było by tę ulic z zasadzie co chwilę zamykać - wyjaśnia Jacek Domozych, dyrektor wydz. budowlano - inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Chojnicach.

W piątek po południu w pełni udrożniony ma zostać także ruch dla samochodów na Alei Brzozowej, gdzie budowany jest lewoskręt do nowopowstałego marketu Dino. Na dziś i jutro zaplanowane jest tam asfaltowanie nowego pasa ruchu. Praca jest w toku. W tej części miasta zakończyła się już budowa kanalizacji deszczowej i asfaltowania dróg.

Anna Zajkowska