Usłyszeli czym jest hejt

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Policja włączyła się w obchody dnia bezpiecznego Internetu.   |  fot. KPP

Codziennie w Polsce dochodzi do przestępstw popełnianych za pomocą bądź za pośrednictwem Internetu. Policjanci coraz częściej spotykają się z sytuacją przeniesienia pewnych kategorii przestępczości ze świata realnego do tego wirtualnego. W grę mogą wchodzić kradzieże, oszustwa, pomówienie, zniesławienie, stalking, kierowanie gróźb, czy też naruszenia praw autorskich albo rozpowszechnianie plików z pornografią.

O tym, jak uchronić się przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu rozmawiali wczoraj z przedstawicielami oświaty oraz innych instytucji policjanci w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku prowadzący to spotkanie przez hasło- „Działamy razem!” zwrócili szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online.

Podkreślali przede wszystkim, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób. Podczas prelekcji poruszono również tematy dotyczące m. in. zawierania niebezpiecznych kontaktów w sieci, dostępu do szkodliwych treści i uzależnienia od internetu. Słuchacze dowiedzieli się również, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z sieci i jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

Policja systematycznie współpracuje z wieloma instytucjami, fundacjami, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, które zajmują się propagowaniem wiedzy i podnoszeniem świadomości użytkowników sieci na temat unikania zagrożeń. Do stałych zadań funkcjonariuszy należy także zwalczanie przestępczości internetowej oraz propagowanie poprzez prowadzenie spotkań w szkołach na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz możliwości pomocy ofiarom cyberprzemocy.

KPP

Zapisz

 1. 6 lutego 2019  14:27   LUDZIE NIE DAJCIE SIE MANIPULOWAĆ I SKŁÓCAĆ! (2)   Chojniczanin

  Od lat a w szczególności w ostatnim okresie Żydzi za pomocą mediów i swych szabesgojów wciąż nas skłócają, dla własnych korzyści a następnie „ubierają” to w mowę nienawiści. Taki naród. Oni chcą abyśmy się znienawidzili, podzielili i najlepiej pozabijali...."dziel i rządź" taktyka stara jak świat a oni są w niej mistrzami. Zdajcie sobie sprawę że większość polityków jest nie tylko na ich usługach ale także na usługach wielkich koncernów, korporacji czy wpływowych rodzin, które od wieków z pokolenia na pokolenie pomnażają majątki, tworzą wojny, by zarabiać. Całe tony papieru prawnego, ustaw, tworzy się pod tę ukrytą władzę. Nie mamy nic dla własnej obrony. Tacy nasi politycy.... mamy być najbiedniejsi w Europie, dużo płacić w różnych podatkach, i przyjadą bogaci żydzi, kupią Polskę za półdarmo, a ci którzy nie wyemigrowali, będą u żydów służącymi. Takich mamy polityków. Każda z partii do tego dąży. Czy to PO czy PIS. Jedni i drudzy to zdrajcy tego narodu. APEL DO WAS POLACY!... może byśmy przestali w końcu wyzywać się nawzajem od Cebulaków i Polaczków tylko się organizowali i integrowali! Jest moc tylko musimy się zacząć szanować i cieszyć się ze wspólnych sukcesów! Zamiast zazdrościć sąsiadowi że jest bogaty idź i weź z niego przykład! Pomagajmy sobie nawzajem bo jako naród zasłużyliśmy w końcu na to żeby się bogacić! Uświadamiajmy swoich znajomych, rodzinie! Kropla drąży skałę!

  2
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 lutego 2019  17:05   Miquell wiesz dlaczego jest ...   anonim

   Miquell wiesz dlaczego jest jak jest? bo takie sebiki jak ty są tego przyczyną, pusty łeb wyprany przez reżimowe media

   1
   0
  • 7 lutego 2019  13:38   Daj się leczyć idioto   Miquell

   albo módl się aby Bozia przywróciła ci trochę rozumu. Twoje wpisy powinny być natychmiast usuwane.

   1
   1
 2. 6 lutego 2019  12:25   Obecnie mówienie o naszym ...   anonim

  Obecnie mówienie o naszym kraju i co się z nim dzieje nazywane jest mową nienawiści, dlatego sza, więcej już ani słowa

  4
  5
  Odpowiedz