Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”

Od 16 listopada w naszym województwie uruchomiliśmy nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu.

Urząd skarbowy w Chojnicach zachęca do skorzystania z usługi „Rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym".   |  fot. ilustracyjne

Zmiany zostają wprowadzone, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podatników. Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w urzędach skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim. 26 października usługa została  wprowadzona w kolejnych województwach,       a docelowo 16 listopada objęła urzędy skarbowe w naszym województwie i w całej Polsce. Wizyty można umawiać już dzisiaj, a do wyboru są terminy na najbliższe 14 dni.

Najprościej zrobić to przez internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” na podatki.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych. Na wizytę można umówić się także telefonicznie (numery telefonów można sprawdzić na stronie www urzędu skarbowego) lub podczas osobistej wizyty w urzędzie - w punkcie „Umawianie wizyt", który znajduje się blisko wejścia.

Liczymy, że możliwość umawiania wizyt przez internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Dzięki temu, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługujemy umówionych klientów, unikniemy nadmiernych kolejek oraz poprawimy komfort i bezpieczeństwo. W związku z powyższym, prowadzimy obecnie akcję, której celem jest przekazanie informacji o nowej usłudze jak największej liczbie podatników.

Maria Lipińska Naczelnik US w Chojnicach