Urok starych aut

Stowarzyszenie Automobilklub Chojnicki zorganizowało dziś V Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Było spore zainteresowanie właścicieli aut i motorów „z duszą”, jak i oglądających.

Już po raz piąty w Chojnicach, dzięki Stowarzyszeniu Automobilklub Chojnicki, odbył się Zlot Pojazdów Zabytkowych.   |  fot. olo&syn

Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych wystawców zlot przeniesiono z płyty Starego Rynku w Chojnicach na boisko przy Centrum Park. Na zlocie pojawili się ci, którzy mają w kolekcji pojazd zabytkowy, który ma co najmniej 30 lat.

Organizatorzy dopuszczali też do uczestnictwa nieco młodsze pojazdy, ale warunkiem było to, że to auto rzadko spotykane, produkowane w krótkich seriach lub z innego powodu wyjątkowe.

Zabytki, wśród których nie brakowało też starych motocykli, oglądali nie tylko fani motoryzacji, ale całe rodziny. W końcu dzisiejsze młode pokolenie nie pamięta na ulicach jeżdżących fiatów 126 p, a co dopiero „syrenek”, „warszaw” o innych perełkach zlotu nie wspominając. Warto więc przynajmniej raz w roku odświeżać motoryzacyjną pamięć. Wielu dzisiejszym samochodom brakuje już „tego czegoś”…

Zainteresowaniem cieszył się też zabytkowy autobus, który woził chętnych ulicami Chojnic oraz po centrum.

Fot. olo&syn (m.n.)