Uroczystość w Krojantach bez przedstawicieli gminy Czersk

Czy przedstawiciele gminy Czersk uczestniczyli w uroczystościach, w niedzielę 1 września - przy pomniku przy drodze krajowej 22 - upamiętniających bohaterską szarżę pod Krojantami?

W tym roku podczas uroczystości w Krojantach nie było przedstawicieli Gminy Czersk.   |  fot. (olo)

Jak informuje czytelnik, w poprzednich latach - wyłączając kilka ostatnich - przedstawiciele gminy Czersk uczestniczyli w w/w wydarzeniu (na przykład delegacja złożona z pracowników ratusza).

- W tym roku uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej odbyły się w Czersku. Ze względu na 80-tą rocznicę oraz dla zwieńczenia społecznych prac modernizacyjnych na Cmentarzu Honorowym, Burmistrz Czerska podjął decyzję o organizacji uroczystości na terenie naszej gminy. 1 września odbyło się też uroczyste poświęcenie krzyża na cmentarzu, który także został wykonany w czynie społecznym.

- Szarża pod Krojantami zawsze odbywa się w pierwszą niedzielę września. Niestety w tym roku złożyło się tak, że pierwsza niedziela była zarazem pierwszym września. Z tej przyczyny przedstawiciele Gminy Czersk wyjątkowo nie uczestniczyli w uroczystościach w Krojantach. – brzmi odpowiedź nadesłana z czerskiego ratusza.

(red)

Zapisz

 1. 4 września 2019  12:54   A po co Czersk   Hdji

  Przecież Czersk to gniazdo hejterów i złych ludzi...oni mają wszystkich za Zera.. dobrze że ich nie było

  11
  6
  Odpowiedz
 2. 3 września 2019  12:57   Co tam delegacja z gm. Czersk   Duduś Długo-pis

  Najważniejsze, że był tow. Mrównica przedstawiciel Jaro-zbawa.

  20
  13
  Odpowiedz
 3. 3 września 2019  11:30   To wielki nietakt i pokrętne ...   anonim

  To wielki nietakt i pokrętne usprawiedliwienie tym bardziej, że Grupa Operacyjna "Czersk" to formacja taktyczna Wojska Polskiego II RP, improwizowana w czasie mobilizacji alarmowej i walcząca w kampanii wrześniowej 1939. Grupa miała za zadanie zapewnić osłonę na kierunku Chojnice, Czersk. Dziwny i zastanawiający jest fakt, że nie można było oddelegować trzech osób chociażby z wiązanką kwiatów?

  38
  9
  Odpowiedz