Uprawnienia UDT – na czym polega ich fenomen wśród Polaków?

Okazuje się, że kurs UDT to jedna z najczęściej wpisywanych fraz przez osoby bezrobotne. Rynek produkcyjny potrzebuje bowiem specjalistów zaznajomionych z obsługą i konserwacją urządzeń transportu bliskiego – nie tylko w naszym kraju, również za granicą.

Posiadanie uprawnień UDT znacznie zwiększa możliwości na rynku pracy. Wykwalifikowany operator wózków widłowych nie musi obawiać się braku ofert.   |  fot. ilustrac.

Bowiem zdany egzamin Urzędu Dozoru Technicznego uprawnia do wykonywania pracy i obowiązków operatora urządzeń transportu bliskiego na terenie całej Unii Europejskiej. Posiadając takowe uprawnienia ma się szansę na zdobycie bardzo dobrze płatnej pracy w różnych miejscach. Szkolenie i egzamin UDT otwierają nową ścieżkę kariery.

Uprawnienia UDT – na czym polega ich fenomen wśród Polaków?

 

Okazuje się, że kurs UDT to jedna z najczęściej wpisywanych fraz przez osoby bezrobotne. Rynek produkcyjny potrzebuje bowiem specjalistów zaznajomionych z obsługą i konserwacją urządzeń transportu bliskiego – nie tylko w naszym kraju, lecz również za granicą, bowiem zdany egzamin Urzędu Dozoru Technicznego uprawnia do wykonywania pracy i obowiązków operatora urządzeń transportu bliskiego na terenie całej Unii Europejskiej. Posiadając takowe uprawnienia ma się szansę na zdobycie bardzo dobrze płatnej pracy w różnych miejscach. Szkolenie i egzamin UDT otwierają nową ścieżkę kariery.

 

Formalne potwierdzenie umiejętności zwiększa szanse na rynku pracy

 

Kursy i szkolenia UDT umożliwiają uzyskanie szczegółowego przygotowania do obsługiwania oraz konserwacji urządzeń podlegających dozorowi technicznemu. Odbywają się one w formie stacjonarnej, ze względu na konieczność połączenia zajęć teoretycznych wraz z praktycznymi. Szeroka gama różnych wariantów zajęć daje szansę na zdobycie uprawnień do obsługi sprzętów bezpośrednio podlegających dozorowi technicznemu. Zalicza się do nich liczne urządzenia dźwignicowe, takie jak suwnice, dźwigniki, żurawie, wsporniki czy wózki. Odbycie szkolenia jest konieczne, aby móc podjąć się próby zdania egzaminu UDT – podczas wyboru ośrodka szkoleniowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, jakimi są:

 

* wykwalifikowana kadra złożona z osób o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu; 

* kompleksowa pomoc w zakresie zapewnienia merytorycznych materiałów szkoleniowych;

* elastyczność i zorientowanie na kursanta;

* szczegółowe przygotowanie teoretyczne i praktyczne w oparciu o aktualne wymogi i przepisy.

 

Szkolenia na uprawnienia UDT dotyczące obsługi urządzeń transportu bliskiego to inwestycja niebywale opłacalna – zwłaszcza, gdy szkoleniowcy są ekspertami w swojej dziedzinie. Najlepsze szkolenia są zazwyczaj organizowane przez doświadczone osoby, które zajmują się zagadnieniami ściśle związanymi z UTB. Takowe kursy oferuje między innymi Przedsiębiorstwo HAK – funkcjonujące od 1989 roku w branży kompleksowych rozwiązań technicznych dla różnych gałęzi przemysłu. Szkolenie ukierunkowane jest na pozyskiwanie wiedzy teoretycznej i błyskawiczne stosowanie jej w praktyce, co wpływa na efektywność uczenia się.

 

Liczy się doświadczenie – współczesne postrzeganie certyfikatów szkoleniowych

 

W XXI wieku pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na doświadczenie posiadane przez pracownika. Certyfikat ze zdanego egzaminu UDT jest dziś bardzo wartościowym dokumentem, bowiem jako jedyny uprawnia on do pracy z urządzeniami transportu bliskiego. Kurs ten to okazja dla wielu bezrobotnych osób lub tych, którzy szukają dodatkowych form rozwoju zawodowego.

 

W społeczeństwie jest nawet pewne przekonanie, że kurs UDT to dokument, który powinien posiadać każdy, gdyż praca w przemyśle zawsze się znajdzie. Zwłaszcza, że zasięg uzyskanych upragnień obejmuje całą Unię Europejską, a także Norwegię. Aby podjąć się starań o uzyskanie certyfikatu najczęściej wystarczy mieć ukończone 18 lat i co najmniej podstawowe wykształcenie, a także brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na danym stanowisku.

(mat. zewnętrzny)