Upamiętnili Jana Schreibera, współzałożyciela MKS Chojniczanka

- Dziękuję. Teraz wchodząc do tego klubu będę mógł mówić „Dzień dobry panie Janie” - mówił Marek Szank, podczas odsłonięcia tablicy przypominającej o jednym z założycieli klubu Chojniczanki, Jana Schreibera.

Pamiątkowa tablica poświęcona pamięci Jana Schreibera.   |  fot. A. Wiśniewska

Tablica została odsłonięta dzisiaj (11.11.) przed południem. Usytuowana jest ona przy głównym wejściu do Miejskiego Klubu Sportowego przy ulicy Mickiewicza. Uroczystość była skromna. Ze względu na zakaz gromadzenia się wzięło w niej udział zaledwie kilka osób. Nie zabrakło jednak wspominek tych, którzy Jana Schreibera znali, pasjonata piłki nożnej, mentora młodych chojnickich piłkarzy i szkoleniowców. -

Nie było meczu, na który pan Schreiber, „Dziadek”, nie przyszedł z ciastkami dla tych chłopaczków. Zawsze pogratulował. Bez względu na to czyśmy przegrali czy wygrali - opowiadał Zdzisław Łasicki, który przez 30 lat trenował juniorów. Głos zabrał także Marek Szank, miejski radny, działacz MKS Chojniczanki. - Myśmy tu wszyscy mówili do niego „Dziadku”. Pamiętam jak rozpoczynałem swoją przygodę z piłką nożną w Chojnicach i usłyszałem pierwszy raz, że to nie jest pan Jan, tylko „Dziadek”. Pomyślałem, że to fajne, bo ten człowiek zasłużył na taką nazwę i tylko sympatia z jego strony dla nas - mówił.

- Dzisiaj jest okazja by powspominać tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że ten klub przetrwał 90 lat. Cieszmy się z tego, że jest, rozwija się i miejmy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji świętować wielkie sukcesy naszego klubu - dodał radny, który był jednym z inicjatorów upamiętnienia Schreibera. Burmistrz Arseniusz Finster, z kolei zapowiedział, że z okazji 90-lecia istnienia klub, upamiętnione zostaną jeszcze inne postacie.

Fot. Tablicę upamiętniającą współzałożyciela klubu sportowego Chojniczanka, honorowego prezesa klubu i Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice odsłonili Alicja Michorzewska (bratanica pana Jana) i Janusz Fabich (były szkoleniowiec Chojniczanki). / fot. Agata Wiśniewska

Anna Zajkowska. Fot. Agata Wiśniewska