Upalna anielska niedziela

W pierwszą niedzielę po Bożym Ciele w słonecznych promieniach, które z nieba słali aniołowie, odbył się festyn „Chojnickie Aniołowo”. Być może to właśnie upalna pogoda i dwuletnia przerwa sprawiła, iż frekwencja była znacznie mniejsza niż dotychczas.

Schola z parafii MBFatimskiej na bis wykonała ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”.   |  fot. (je)

Najnowsza edycja festynu charytatywnego organizowanego w Fosie Miejskiej przez Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum tym razem odbyła w prawdziwie letnim skwarze. Nie zabrakło jednak widzów, chociaż było ich znaczniej mnie, niż w poprzednich latach. Mieli do dyspozycji stoiska z losami loterii fantowej, słodyczami, lodami, domowym ciastem.

Technikum nr 2 oferowało sadzonki kwiatów do ogrodu. Wszystko można było nabyć w zamian za datki na rzecz hospicjum przy ul. Strzeleckiej. Na scenie od 13 do 18 były występy grup tanecznych, koncerty orkiestr i zespołów, które zapowiadała Daria Kwiatkowska z Bramy Pomorza.

Zaprezentowali się Oskar Kucmann, Jadwiga Szufrajda, Szklany Ogród, Karolina Lewińska, Roksana Latocha, Akademia Tańca Piętro Wyżej, Studio Move Your Body, Monika Wardyn i Julia Stoltmann, Schola z Fatimskiej, Dworek Polski. W relacji video są fragmenty występu Scholi z parafii MBFatimskiej, która na bis wykonała ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”, oraz część występu tanecznego Stowarzyszenia Dworek Polski.

(je)