Upał im nie przeszkadzał

7 czerwca reprezentanci naszego miasta brali udział w Pikniku Militarnym "iQor Training Centre". Piknik odbył się na terenie "tajnej jednostki" w Bydgoszczy. Było to spotkanie integracyjne dla wszystkich pasjonatów wojskowości.

Chojniczanin Dariusz Wałdoch od lat uczestniczy w zlotach i pikinikach militarnych.   |  fot. D.W.

Dzięki kontaktom z innymi wojskowymi grupami rekonstrukcyjnymi bawili się tam i uczestnicy z Chojnic. Ich zadaniem była obsługa Check Pointa oraz bazy wojskowej. Wspólnie z rekonstruktorami jednostek specjalnych biorących udział w Operacji "Pustynna Burza", a także przedstawicielami regimentu szkockiego i brytyjskiego wpuszczali na teren jednostki uczestników imprezy.

Wszyscy wchodzący - bez wyjątku - byli poddawani rutynowej kontroli i sprawdzani zgodnie z listą obecności uczestników. Nikt nie miał prawa "prześliznąć" się bez przepustki. Zabawa była przednia. Cała impreza utrzymana była w motywach wojskowych. Odbył się m.in. turniej siatkówki, była też wojskowa ścieżka zdrowia z torem przeszkód, prezentacja survivalowa (jak rozpalić ogień bez zapałek i jak przeżyć w trakcie zagubienia się w lesie), ścianka wspinaczkowa oraz strzelnica.

Z akcentów historycznych odbyła się prezentacja niemieckiego wojskowego szpitala wojskowego z okresu II Wojny Światowej - każdy chętny mógł zostać przebadany pod względem zdrowotności otrzymując na koniec stosowny glejt przydatności do wojska; udzielanie pierwszej pomocy na froncie itp.

 Prezentowany był także historyczny sprzęt wojskowy. Pod koniec imprezy odbyła się inscenizacja wojskowa, która przedstawiała porwanie żołnierzy NATO przez grupę rebeliantów i ich "odbicie" przez polską jednostkę specjalną. Efekty pirotechniczne dopełniły całości.

Jakoś nikomu nie przeszkadzał skwar lejący się z nieba - najważniejsza była dobra zabawa ! Wizyta na terenie "jednostki specjalnej" zaowocowała kolejnymi zaproszeniami organizatorów na podobne imprezy w klimacie wojskowym.

Dariusz Wałdoch

fotoreportaz.jpg

 1. 11 czerwca 2014  13:07   My jedziemy na Darłówko ! ...   Paula i Ola

  My jedziemy na Darłówko ! Jedzie ktoś z Chojnic ?!

  0
  0
 2. 10 czerwca 2014  06:03   patrząc na te fotki,zaczynam ...   anonim

  patrząc na te fotki,zaczynam kurczę zazdrościć im tej pasji!

  0
  0
 3. 9 czerwca 2014  15:23   ...czy dziewczyny - ... (3)   zainteresowany

  ...czy dziewczyny - żołnierki to Chojniczanki ?!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 4. 9 czerwca 2014  15:06   Pełen szacunek dla tych ... (3)   Katarzyna

  Pełen szacunek dla tych ludzi za ich pasję! Zamiast na plażę Oni poświęcają czas wolny na swoje hobby! Ciekawe ile kosztuje ten sprzęt?!

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 czerwca 2014  12:01   za 1500 zł to dostaniesz ...   kompletujący ubiór

   za 1500 zł to dostaniesz dobrą replikę broni (a b.dobrą to za około 2500 - 3000 zł); dla porównania oryginalne nowe buty to koszt około 120 euro (sprawdź na allegro). A resztę to już musisz posprawdzać sam. To nie jest taka tania zabawa jak się nie którym wydaje.

   0
   0
  • 10 czerwca 2014  16:38   ok 1500 zł calość   anonim

   ok 1500 zł calość

   0
   0
  • 10 czerwca 2014  15:54   Pasja pasją ale ...   anonim

   Pasja pasją ale "trochę" to na pewno kosztuje !

   0
   0