Umowy podpisane, roboty wkrótce ruszą

Wczoraj w urzędzie gminy wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański i właściciel firmy Marbruk Marcin Kwiatkowski podpisali dwie umowy na remonty odcinków dróg między Racławkami a Objezierzem oraz Jeziorkami i Sternowem.

W czwartek w urzędzie gminy podpisano umowę na remont dwóch dróg. Z lewej wójt Zbigniew Szczepański, z prawej Marcin Kwiatkowski z firmy Marbruk.   |  fot. (olo)

Między Racławkami a Objezierzem wyremontowany zostanie odcinek blisko kilometra, którego nie udało się wykonać w zeszłym roku z powodu nawałnicy. Będzie miał on szerokość 3,5 metra. Naprawiony będzie też brakujący odcinek między Jeziorkami i Sternowem w okolicy Jakubowa na odcinku blisko 600 metrów.  Oba zadania wykona firma Marbruk.

– Po przetargu okazało się, że firma Marbruk, która jako jedyna złożyła oferty na te dwa zadania, wyliczyła je o 200 tys. zł drożej niż zakładaliśmy. Na sesji podjęliśmy jednak decyzję, że dołożymy te środki – mówi wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. Warto dodać, że pieniądze na remont tych dróg pochodzą m.in. z pomocy dla gminy Chojnice po zeszłorocznej nawałnicy – np. 40 tys. zł pochodzi z gminy Andrespol, a po 100 tys. zł dołożył Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

Wywołany niejako do tablicy Marcin Kwiatkowski z firmy Marbruk przyznaje, że wyższe ceny to nie chęć nie wiadomo jakiego zarobku przez firmę, ale odpowiedź na obecną sytuację na rynku – Wzrosły koszty pracy, brakuje drożejących z każdym dniem materiałów czyli np. asfaltu i tym podobnych rzeczy. My sami boimy się już wyceniać z wyprzedzeniem, bo okazuje się, że po kilku miesiącach sami musimy dokładać do niektórych rzeczy – mówi właściciel  firmy Marbruk.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 27 sierpnia 2018  09:07   A jakie mamy zabezpieczenia w umowach ?   Podatnik

  A jakie mamy zabezpieczenia w umowach, które są realizowane aktualnie ? Czy przypadkiem Wykonawca nie ma więcej praw niż Zamawiający ? Realizacja w terminie to już odległa przeszłość. Żadnych konsekwencji nie ma! Tak się traktuje pieniądze podatnika !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 28 lipca 2018  15:50   jedno pytanie   wójcie czekamy na info

  jakie przewidziane w umowie sa kary za niewywiązanie się z umowy w terminie? ps kino teatr

  7
  2
  Odpowiedz
 3. 27 lipca 2018  18:30   Nawał pracy   Adam

  Cieszy fakt, że wygrywa firma z regionu. Tylko w mojej osobistej ocenie określenie "wkrótce" znaczy bardziej odległy termin niż bliższy. Byłoby miło gdyby dało się udrożnić Charzykowy, ponieważ wjechać się może da, natomiast wyjechać w kierunku na Chojnice już jest nieco gorzej. Mimo wszystko życzę powodzenia w realizacji wszystkich inwestycji.

  3
  0
  Odpowiedz
 4. 27 lipca 2018  17:37   Moja prywatna opinia (3)   MG

  I po raz kolejny Marbruk

  3
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 sierpnia 2018  19:39   Powinniście być Państwo ...   Bluesman

   Powinniście być Państwo zadowoleni, że po raz kolejny Marbruk..., przecież to lokalna firma?, więc chyba dobrze się dziej, jeżeli swoi inwestują w swoich. Pieniądze zostają w obrębie gminy, nakręcając lokalną koniunkturę. Gdyby to było normalnością nasza gospodarka byłaby potęgą. W innym przypadku, ta małostkowa zazdrość zabija. Poza tym Marbruk posiada potężną infrastrukturę, która zdecydowanie wyróżnia ich na rynku. W tym co robią są również bardzo profesjonalni.

   1
   1
  • 28 lipca 2018  21:37   Ja   Ja

   Jaki problem ludzie? Zakładajcie firmy i budujcie. To takie proste, więc po co przeżywać. Jak będą chcieli to zwiną interes i co wam do tego. Popatrzcie co będzie się działo za chwilę na rynku budowlanym. Wielkie firmy będą zrywać umowy, albo inwestorzy będą dopłacać... nie ma, że boli. Firmy to nie fundacje charytatywne, a kto na tym wszystkim zarabia najwięcej to niestety nikt w okolicy. Ten kto zna temat ten wie, reszta niech się żywi papką z telewizji...

   1
   2
  • 28 lipca 2018  21:19   Hehe jak Marbruk mógłby nie ...   Kamil

   Hehe jak Marbruk mógłby nie wygrać przetargu jak żadna inna firma nie wystartowała do przetargu ... to jest SUPER Biznes zawyżyli kosztorys o 200tys . Tak się robi biznes w Polsce jeszcze 5 lat i Marbruk zwinie manatki bo już dosyć nachapie

   2
   0
 5. 27 lipca 2018  10:57   Zmienimy Chojnice   Chojniczanin

  "W Polsce samorządom przekazano bardzo dużo, ale w związku z tym powinny być obsadzone przez ludzi, którzy myślą nie o własnych interesach, czy interesach grupowych, tylko myślą o swoim regionie i to myślą w sposób pozytywny i wiedzą jak to zrobić, żeby te środki, którymi dysponują rzeczywiście służył społeczeństwu" Jarosław Kaczyński

  11
  6
  Odpowiedz