Umowa podpisana

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe na odcinku Chojnice - Ogorzeliny. W poniedziałek 10 lutego w Starostwie Powiatowym w Chojnicach została podpisana umowa z wykonawcą. Powiat na remont otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowę podpisał starosta chojnicki Marek Szczepański wicestarosta Mariusz Paluch, a w imieniu przedsiębiorstwa ze Starogardu Gdańskiego wiceprezes Kamil Rozmus.   |  fot. St. Powiatowe

O zamówienie opiewające na kilkanaście milionów złotych walczyło siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A ze Starogardu Gdańskiego.  Zaproponowało ponad 13 i pół miliona złotych za zadanie, na które powiat miał zamiar przeznaczyć16 mln zł. Przebudowa drogi obejmuje jej poszerzenie do sześciu metrów.

W ramach modernizacji drogi przebudowane zostaną również pozostałe elementy infrastruktury jak np. zjazdy, ewentualne chodniki, zatoki itp. W Angowicach i Nowym Dworze planowana jest budowa kanalizacji deszczowej. Zadanie jest rozłożone na dwa lata. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 50 procent. Kolejne 50 procent zostaje rozłożone pomiędzy dwa samorządy: Powiat Chojnicki oraz Gminę Chojnice.

Starostwo Powiatowe

 1. 12 lutego 2020  19:06   a droga od Nieżychowic do Zamartego   ben

  jak zwykle olana,nawet dziur niema kto załatać

  0
  0
 2. 12 lutego 2020  06:18   Sciezka   Piotr

  To zakonczenie sciezki rowerowej przed wiaduktem na samym zakrecie to normalnie cód inzynieri.

  3
  1
 3. 11 lutego 2020  12:36   Tunel   Xyz

  A gdzie przebudowany tunel i tunel dla pieszych i rowerzystów? Oraz gdzie jest kładka nad obwodnica albo chodnik na najezdzie nad obwodnica?

  14
  2