Umowa na remont ulicy Podmiejskiej w Lipienicach podpisana

Wójt gminy Chojnice i dyrektor firmy POL-DRÓG z Drawska Pomorskiego podpisali dzisiaj (23.07.) umowę na przebudowę i rozbudowę ulicy Podmiejskiej w Lipienicach do skrzyżowania z ulicą Handlową. Zadanie kosztuje 2 mln 77 tys. 776 zł.

Ulica Podmiejska to wąski i momentami bardzo mocno zniszczony trakt o dużym natężeniu ruchu. Dla wielu osób jadących do galerii handlowej od strony Czerska jest sporym skrótem.   |  fot. A. Zajkowska

- Zakres inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie robót rozbiórkowych nawierzchni jezdni i wjazdów, chodnika i krawężników betonowych. Budowa nowej nawierzchni jezdni o szerokości 5,5 m, o długości prawie 1 km, chodnik o szerokości 2 m, wjazdy. Budowa linii kablowej oświetlenia drogowego, słupy stalowe z oprawami ledowymi oraz budowa kanału technologicznego - wymienia Beata Burda, dyrektor wydz. programów rozwojowych w Urzędzie Gminy Chojnice.

- Była u mnie już delegacja mieszkańców tej ulicy. Jeszcze nie ma nowej jezdni, a już się tam boją piratów drogowych, którzy niestety szaleją. Chcą elementów spowalniających ruch. Od razu mogłem tym interesantom pomóc, a właściwie poinformować, że na odcinku remontowanym są aż trzy progi spowalniające zaprojektowane - informuje Zbigniew Szczepański.

Do przetargu na realizację zadania przystąpiło sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożył charzykowski Marbruk (1 mln 882 tys. 235 zł), który ostatecznie odstąpił od wykonawstwa. Skorzystało na tym przedsiębiorstwo, które jako drugie podało najkorzystniejszą ofertę, czyli POL-DRÓG z Drawska Pomorskiego (2 mln 77 tys. 776 zł). Dzisiaj wójt Zbigniew Szczepański podpisał umowę z Przemysławem Kowalczykiem, dyrektorem firmy.

Przekazanie placu budowy nastąpi za około dwa tygodnie. Termin wykonania to 30 grudnia 2021 roku. Inwestycja zostanie zrealizowana z wkładu własnego gminy Chojnice oraz dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 mln 543 tys. zł.

Anna Zajkowska