Ulica Wyszyńskiego będzie zwężona i z drogami wewnętrznymi

Miasto Chojnice otrzymało rządową dotację z Polskiego Ładu na przebudowę ulicy Wyszyńskiego. Wśród jego mieszkańców kontrowersje budzi pomysł projektanta, by parkowanie przy niej było możliwe tylko na tzw. drogach wewnętrznych.

Zgodnie z projektem przebudowy zleconym przez Urząd Miejski ulica będzie miała szerokość 6 metrów.   |  fot. (je)

Aktualnie ul. Wyszyńskiego jest najszerszą arterią drogową w Chojnicach. Docelowo, zgodnie z projektem przebudowy zleconym przez Urząd Miejski, będzie miała szerokość 6 metrów. Jak poinformował burmistrz Arseniusz Finster, projektant, by zapewnić bezpieczeństwo ruchu na tej zbiorczej drodze, która łączy ulice Człuchowską i Sępoleńską, przewidział parkowanie swych pojazdów przez mieszkańców tej ulicy wyłącznie na tzw. drogach wewnętrznych.

- Gdyby nowa ul. Wyszyńskiego miała dopuszczone parkowanie przy krawężnikach, to przy jej poziomie ruchu aut, pojazdy wyjeżdżające z nieruchomości oraz wyjeżdżające z miejsc parkingowych stwarzałyby duże zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego. Będę wkrótce o tym przekonywał mieszkańców tej ulicy, którzy zamierzają spotkać się mną w tej sprawie – przekazał włodarz miasta.

(je)