Ulica Strzelecka zamknięta na całe wakacje!

Uwaga mieszkańcy ulicy Strzeleckiej oraz kierowcy. W połowie czerwca na całe wakacje ulica Strzelecka zostanie wyłączona z ruchu. To z powodu dużego remontu tej ulicy.

Trzeba pomyśleć o organizacji ruchu dla służb ratunkowych. Karetki, które jeżdżą Strzelecką do szpitala to jedno, ale zapewnienie dojazdu służbom, to drugie.   |  fot. (olo)

Umarła nadzieja, że ulica Strzelecka w trakcie remontu zostanie zamknięta może na dwa, może na trzy tygodnie. – Mam złą wiadomość. Po kilku naradach i szczegółowej analizie doszliśmy do wniosku, że ulica Strzelecka od ronda do ulicy Podlesie, będzie zamknięta na 2,5 miesiąca – informuje Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic. - Chciałem tego uniknąć, ale niestety się nie uda.

Powodem są skomplikowane, długotrwałe prace w związku z remontem tej ulicy. Będą bowiem różne prace wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne, a w związku z tym będą też kilkumetrowe wykopy. Najbardziej ucierpią mieszkańcy ulicy Strzeleckiej i Chojniczek, którzy tędy jeżdżą do domu. Ci drudzy będą mogli omijać Strzelecką i jeździć chociażby ulicą Karnowskiego i Podlesie, wyjeżdżając na skrzyżowaniu z ulicą Morozowa.

Nie wiadomo, czy uda się zapewnić dojazd do posesji mieszkańcom Strzeleckiej. Będzie to bardzo trudne. Na pewno odbije się to też na większym ruchu na ulicy Bytowskiej. Biorąc pod uwagę sezon wakacyjny i wzmożony ruch tą drogą, warto uzbroić się w większą cierpliwość. – To pokazuje, jak bardzo przydałaby się nam teraz zachodnia obwodnica miasta – mówi burmistrz, który w tej sprawie ma dziś kolejne ważne spotkanie.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 17 maja 2017  15:57   Chore, przetargi tak jak w ...   Mm

  Chore, przetargi tak jak w Chojniczkach, rozpisane na 3,4 miesiace. Prace wykonuje 5 osób, bo po co się spieszyć. Gratuluję pomyslu!!!

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 13 maja 2017  18:53   W NOCY!!!   Robert Kobus

  Wystarczy wykonywac prace w nocy, jak to sie robi w calej europie, no dzien zabezpieczyc i jeden pas wahadlowo z sygnalizacja, w nocy objazdem i rozwiazane, no ale pewnie nie ma kaski na oswietlenie i wyplaty z nocna stawka

  16
  5
  Odpowiedz
 3. 12 maja 2017  23:49   tak jak zawsze   kierowca z Chojnic

  To takie polskie, robić remonty dróg w trakcie największego ich natężenia... o.O

  11
  4
  Odpowiedz
 4. 12 maja 2017  14:42   Może być tak pomyśleć w ... (3)   Jarek

  Może być tak pomyśleć w końcu o połączeniu Strzeleckiej i Cenowy.

  72
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 14 maja 2017  11:56   Prywatny teren jest tylko od ...   anonim

   Prywatny teren jest tylko od Strzeleckiej przy lasku miejskim naprzeciw hospicjum, cały pas przez pole i łąki należy do miasta, widać go dokładnie pomiędzy odgrodzeniami z siatki pana od wędlin, który te swoje minizoo terenowo dzierżawi też od miasta-tylko nie wiem na ile lat ma umowę

   3
   2
  • 12 maja 2017  18:04   1234   anonim

   A po kiego wała tereny zostały sprzedane prywatnemu właścicielowi??? No ale PełO dawało przyzwolenie wszystkim swoim.

   3
   5
  • 12 maja 2017  17:01   Prywatny teren, nic nie ...   anonim

   Prywatny teren, nic nie zrobisz

   1
   5