Ukradł rowery warte ponad 11 tysięcy złotych

Kryminalni z Chojnic zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże rowerów. Sprawca kradł jednoślady przecinając zabezpieczenie sprzętu sportowego albo wykorzystując nieuwagę właścicieli, którzy pozostawili swój sprzęt bez nadzoru.

Trzy skradzione jednoślady wrócą do swoich właścicieli. Za przestępstwo kradzieży grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Wczoraj policjanci z Chojnic przedstawili zarzuty popełnienia przestępstwa mężczyźnie, który podejrzany jest o kradzieże rowerów. Jak ustalili śledczy, sprawca działał w Chojnicach od połowy kwietnia do połowy maja i w tym czasie ukradł osiem jednośladów o łącznej wartości ponad jedenastu tysięcy złotych.

Chojniczanin kradł rowery przecinając zabezpieczenie za pomocą nożyc lub pozostawione bez zabezpieczeń w ogólnodostępnych miejscach np. na podwórkach, klatkach schodowych czy sklepach. Kryminalni pracując nad tą sprawą odzyskali i zabezpieczyli trzy rowery, które złodziej ukrył u swoich znajomych. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli również narzędzie, którym 30 - latek przecinał zabezpieczenia do rowerów po czym nimi odjeżdżał. 

Ponadto stróże prawa ustalili, że podejrzany resztę skradzionych jednośladów sprzedał przypadkowym nabywcom. Policja przypomina, że jeżeli ktoś kupuje towar bo bardzo zaniżonej cenie, to może przypuszczać że dany przedmiot  może pochodzić z przestępstwa, a kto nabywa rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań i postawienia kolejnych zarzutów w tej sprawie. W najbliższym czasie odzyskane rowery zostaną przekazane swoim właścicielom. Za przestępstwo kradzieży grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

KPP

Zapisz

 1. 17 maja 2018  00:17   kuczy z mlodziezowej czy genas?   to ja zlodziej

  benkarty

  3
  0
  Odpowiedz
 2. 16 maja 2018  23:33   Ogłoszenie: "sprzedam rower"   HPN

  Halo, kupię od pana ten rower, ale najpierw zrobię zdjęcie tego roweru i udam się do jasnowidza albo jakiegoś medium, niech da mi na piśmie, że rower nie jest kradziony i śmiało mogę kupować. Wtedy jeżeli przepowiednia się nie potwierdzi to nie będę odpowiadał za paserstwo, prawda pani rzecznik?

  7
  2
  Odpowiedz
 3. 16 maja 2018  21:26   dobre   polish kicz

  , a kto nabywa rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.Tak tylko kupujący jest jasnowidzem i dokładnie wie czy dana rzecz pochodzi z kradzieży.co za kraj!

  13
  1
  Odpowiedz