Ukradł kosiarkę usłyszał już zarzuty

Kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Mundurowi ustalili, że sprawca po wejściu na teren jednej z posesji ukradł kosiarkę spalinową do trawy powodując straty o wartości blisko tysiąca zł.

Zatrzymany mieszkaniec gminy Chojnice został doprowadzony do komendy policji. Usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.   |  fot. ilustrac./KPP

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że na przełomie miesiąca kwietnia i maja na terenie jednej z posesji w gminie Chojnice doszło do przestępstwa kradzieży. Zajmujący się sprawą mundurowi ustalili, że sprawca w tym zdarzeniu wszedł na teren posesji, skąd ukradł kosiarkę spalinową do trawy powodując straty o wartości blisko tysiąca złotych.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Kryminalni ustalili również, że związek z tym przestępstwem ma 23-letni mieszkaniec gminy Chojnice,  którego zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy. 

Śledczy przesłuchali już zatrzymanego 23-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzież. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP