Ukarani mandatami

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami było przyczyną dwóch kolizji drogowych, do których doszło wczoraj po południu w Chojnicach.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drogach.

Na ul. Wicka Rogali zderzyły się dwa auta marki Renault, natomiast na ul. Człuchowskiej land rover wjechał w tył skody. Wczoraj (30.12.br.) około godz. 14.00 dyżurny Policji odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Wicka Rogali w Chojnicach. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 20 – letni mieszkaniec powiatu chojnickiego kierujący Renault nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w jadący przed nim samochód renault z „L”- ką. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany 220 - złotowym mandatem karnym.

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami było przyczyną także drugiej kolizji drogowej. Około godz. 14.50 na ul. Człuchowskiej 31- latek z Poznania jadący Land Roverem nie zdążył wyhamować i wjechał w tył skody. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 250 zł.

KPP

 1. 1 stycznia 2011  20:26   prosta sprawa   telimena

  Każdy zarządca drogi jest ubezpieczony. Wystarczy zrobić zdjęcie i udokumentować straty aby uzyskać zwrot poniesionych kosztów. Nic co robicie nie jest przeciwko samorządom, jedynie ich składka idzie w górę za głupotę nie ośnieżania.

  0
  0
 2. 31 grudnia 2010  22:04   Niech Policja sobie ...   były policjant

  Niech Policja sobie przypomni, że jest coś takiego jak pouczenie a skutki prawne są takie same jak mandat, chyba, że wytyczne... są inne.

  0
  0
 3. 31 grudnia 2010  19:40   Prawda, na tych drogach nie ...   DomelAndro

  Prawda, na tych drogach nie idzie hamować!!!Śmiech na salyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!! Dziś widziałem pług z piaskarką Dziś!!!!Kiedy nie ma śniegu. A wczoraj trasa Nieży Chojnice tsss max 50 km/h bo samochód sam leciał jak chciał. Pługi przejeżdżaja z podniesionym pługiem. Licznik km bije, a śnieg pozostaje, więc można dalej kroić miasto na kasę!!!!!

  0
  0
 4. 31 grudnia 2010  17:32   Głupie gadanie   anonim

  Na wicka rogali było lodowisko to wcale się nie dziwie.. zwłaszcza przy światłach... Także nie skomentuje...

  0
  0
 5. 31 grudnia 2010  16:40   biadolenie   jan

  biadolicie ale nikt zwas nie odważy sięiść i złożyć skargi na zarządcę do policji, zgodnie z przepisami skarga musi zostaćprzyjęta i rozpatrzo a przez policję, kilka zdjęć i podpisów,będzie efekt

  0
  0
 6. 31 grudnia 2010  13:15   Druga strona medalu   Kierowca

  A czy jest jakiś "mandat" dla właściciela drogi za zimowy standard jej utrzymania... ? Pozdrawiam Wszystkich i Najlepszego w Nowym Roku Życzę.

  0
  0
 7. 31 grudnia 2010  13:12   niech ukarajom mandatem ...   anonim

  niech ukarajom mandatem drogowców bo na lodzie się cierzko chamuje

  0
  0