Uderzył przechodnia, znieważył policjantów, został zatrzymany w pościgu

Policjanci z Chojnic w pościgu zatrzymali agresywnego mężczyznę, który uderzył przechodnia w twarz oraz znieważył podczas interwencji funkcjonariuszy słowami wulgarnymi. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Za znieważanie policjanta podczas i w związku z wykonywaniem czynności służbowych grozi kara nawet do roku pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

W minioną sobotę popołudniu  do komendy policji w Chojnicach zgłosił się mężczyzna, który powiadomił , że chwilę wcześniej na ul. Warszawskiej został uderzony w twarz przez nieznanego mu mężczyznę, który oddala się w kierunku ronda w stronę ulicy Świętopełka. Policjanci  natychmiast wybiegli z komendy i podjęli pościg pieszy za wskazanym mężczyzną.

Opisany napastnik już chwilę później był w rękach policjantów. Podczas legitymowania nietrzeźwy 29 - letni mieszkaniec Kwidzyna był agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy i zaczął wyzywać ich używając wobec nich słów wulgarnych. Z uwagi na niereagowanie na polecenia do zachowania zgodnego z prawem i dalszy atak słowny oraz agresywne zachowanie wobec policjantów, mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie zatrzymywania 29 - latek był nadal wulgarny i agresywny, policjanci musieli użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. Pijany agresor został osadzony w policyjnym areszcie.  Po wytrzeźwieniu, następnego dnia usłyszał zarzuty znieważenia policjantów, za które grozi mu kara nawet do roku pozbawienia wolności.

Jeżeli zgłaszający złoży zawiadomienie o uszkodzeniu ciała, to mieszkaniec Kwidzyna odpowie jeszcze dodatkowo za kolejne przestępstwo, za które grozi do 2 lat więzienia.

KPP

 

Zapisz

  1. 26 lutego 2018  14:03   Strzelać   .-.-.

    Do takich gnojów powinno się strzelać jak do kaczek. Ścieżka zdrowia i w dyby po 16 godzin.

    16
    3
    Odpowiedz