Uderzył po pijanemu w dwa samochody, a potem zgłosił kradzież samochodu

Półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 29-latek, który na jednej z ulic Chojnic spowodował kolizję, uderzając w dwa stojące na poboczu samochody osobowe. Zaraz potem uciekł, po czym zadzwonił na policję z informacją, że skradziono mu auto.

Za popełnione przestępstwa grozi mężczyżnie kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.   |  fot. KPP

W miniony wtorek tuż przed godziną 22.00 policjanci z Chojnic otrzymali zgłoszenie o kierowcy opla, który uciekł po tym, jak spowodował kolizję na jednej z chojnickich ulic. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, otrzymali informację, że ten porzucony samochód został chwilę wcześniej skradziony przez kupujących, którzy w trakcie jazdy próbnej odjechali z miejsca transakcji.

Policjanci szybko ustalili miejsce pobytu zgłaszającego, którego znaleźli w mieszkaniu jego znajomej. Jak się okazało, 29 - latek był pijany. Policyjny alkomat wykazał półtora promila alkoholu. W takcie okazało się też, że kierowca opla zaraz po stłuczce zadzwonił na policję i powiedział, że skradziono mu jego auto. Policjanci nie dali wiary tłumaczeniom chojniczanina, bo jego relacje nie były jednoznaczne. W trakcie czynności mężczyzna zaczął znieważać słowami wulgarnymi jednego z interweniujących policjantów, a także groził mu pozbawieniem życia.

29 - latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia po wytrzeźwieniu zostały z nim przeprowadzone czynności procesowe. Śledczy po przesłuchaniu świadków oraz zebraniu innych dowodów w sprawie przedstawili  mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, znieważenia oraz kierowania gróźb wobec funkcjonariusza. Chojniczanin odpowie także za zawiadomienie o przestępstwie którego nie było, za kierowanie bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów.

KPP

Zapisz

  1. 2 czerwca 2019  10:59   tx   txd

    Za mało 15 lat wiezienia i to nauczy kazdego dyscypliny co to jest 2 lata , pewnie zawiasy dostanie i z 5 tys zl

    0
    0
    Odpowiedz