Uderzony przez TIR-a opel zderzył się z jadącym w kierunku Chojnic volkswagenem

Wczoraj (29.07) kilka minut przed godz. 15.00 starogardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Miradowo (gm. Zblewo) na drodze krajowej nr 22.

Do zderzenia trzech aut doszło na DK 22.   |  fot. KPP Starogard Gd..

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce tego zdarzenia funkcjonariuszy drogówki oraz technika kryminalistyki. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi do wypadku doszło, gdy kierowca ciężarowego renault najechał na tył skręcającego w lewo opla, którego kierowca ustępował pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku volkswagenowi.

Uderzony przez TIR-a opel wepchnięty został na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Chojnic volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafili kierowcy uczestniczących w wypadku osobówek oraz dwaj pasażerowie lupo. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych aut.

Mundurowi sporządzili także oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych samochodów. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności tego wypadku.

KPP Starogard Gdański