Udany występ chojnickiej tenisistki

Łącznie 135 zawodniczek i zawodników wzięło udział w zaplanowanym w miniony weekend, 3. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Turniej rozegrany został w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku.

Na najwyższym podium Iwona Gadomska.   |  fot. (nad.)

Zmagania rozpoczęły sobotnie eliminacje, prowadzone z podziałem na 3-, 4- i 5-osobowe grupy w 10 kategoriach wiekowych. W dalszej fazie na zawodników czekał turniej pucharowy - w zależności od zajętego miejsca, była to walka o 1 bądź niższe miejsca.

Zawody zostały rozegrane na 12 stołach z atestem ITTF piłeczkami TIBHAR 40+ SL, Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 i 2 oraz 3 - 4 w turnieju głównym otrzymali dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Chojnicki klub UKS „ÓSEMKA” BB  AUTO/NEW HAUSE reprezentowała Iwona Gadomska odnosząc zwycięstwo. W swojej kategorii kobieta + 40 zajęła I miejsce pokonując swoje rywalki. Jest to Jej pierwsze, tak wysokie zwycięstwo na GPP Weteranów. Kolejne Grand Prix już za miesiąc, tym razem w Węgierskiej Górce.