Udany powrót do Olsztyna!

Po zimowych MP Juniorów Młodszych w pływaniu, które odbyły się w marcu w Olsztynie pozostał lekki niedosyt. Agnieszka Paczkowska – jedyna reprezentantka Chojnic w tych zawodach – mimo walki nie zdołała awansować do finałów.

Pływaczka Agnieszka Paczkowska (z lewej) udanie reprezentowała Chojnice.   |  fot. nad.

Inaczej było na odbywających się w miniony weekend MP Juniorów na basenie 50 – cio metrowym. Już pierwszego dnia Agnieszka potwierdziła wspaniałą formę. W wyścigu na dystansie 50 m stylem dowolnym w eliminacjach uzyskała czas 28,81 s. co pozwoliło jej z 14 wynikiem awansować do finału B.

W popołudniowych finałach popłynęła odrobinę wolniej (28,95 s.) i ostatecznie sklasyfikowana została na 16 – tym miejscu. Następnego dnia Agnieszka miała dwa starty – 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem grzbietowym. Z tym pierwszym wiązała większe nadzieje i faktycznie był zdecydowanie lepszy.

Czas 30,64 był 16 – tym wynikiem eliminacji i ponownie Aga awansowała do finału B, a w nim „urwała” jeszcze 0,11 sekundy (30,53 s.) i ponownie uplasowała się na 16 – tym miejscu. Trzeciego, ostatniego dnia zawodów, Aga, która przyzwyczaiła nas do wspaniałych występów na olsztyńskiej pływalni ponownie zajęła miejsce w czołowej 20 – tce i z czasem 1.02,80 s. wywalczyła awans do finału na dystansie 100 m stylem dowolnym. W finale B zajęła 7 miejsce.

Agnieszka swoimi występami potwierdziła przynależność do najlepszych zawodniczek w naszym województwie i czołówki w Polsce. Nasza najlepsza pływaczka udowodniła, że talent połączony z ciężką i wytrwałą pracą daje wspaniałe efekty.