Udany festyn rodzinny „Z Kolejarzem na sportowo”

Chojnicki Kolejarz zorganizował pierwszy festyn rodzinny „Z Kolejarzem na sportowo”. Celem spotkania była integracja wszystkich osób związanych z Chojnickim Klubem Sportowym Kolejarz Chojnice – od zawodników po ich rodziny.

Pierwszy festyn rodzinny „Z Kolejarzem na sportowo” był bardzo udany.   |  fot. (olo)

Kolejarz od zawsze bowiem istniał w świadomości chojniczan jako mały klub z rodzinną atmosferą. I do tej tradycji – m.in. przez organizację tego festynu – chcą powrócić obecni działacze klubu. W sobotę wspólnie bawiły się dzieci grające w Kolejarzu oraz ich rodziny. A chętnych do gry w piłkę w Kolejarzu nie brakuje. Regularne nabory i ciągle „otwarte drzwi” dla zainteresowanych uprawianiem sportu powodują, że z roku na rok dzieci przybywa.

- Tym festynem chcielibyśmy stworzyć tradycję wspólnych spotkań wszystkich zawodników i ich rodzin na zakończenie sezonu piłkarskiego. Chciałbym przypomnieć, że nie tak dawno w naszym klubie funkcjonowały tylko dwie drużyny piłkarskie jedna seniorów i jedna juniorów oraz sekcja biegowa Florian. Działania kolejnych zarządów doprowadziły do tego, że na ten dzień w klubie jest osiem drużyn piłkarskich i sekcja biegowa Florian – powiedział prezes klubu Jacek Zakrzewski.

Wkrótce w Kolejarzu wystartuje sekcja lekkoatletyczna dla najmłodszych, a zajęcia prowadzić będzie Mirosław Ginter. Podczas festynu była okazja podziękować wszystkim zawodnikom za cały sezon wysiłku na treningach oraz grę w rozgrywkach ligowych. Zawodnicy otrzymali plakaty swoich drużyn, a wkrótce – w prezencie – dostaną też sprzęt sportowy niezbędny do treningów.

Wiele zabawy było podczas rozegranych meczów piłkarskich – Dzieci kontra Rodzice, był też konkurs rzutów karnych o puchar prezesa „Kolejarza”, który wygrał Bartosz Siwiński. Strzały bronił Ryszard Knitter, który ponad pół wieku temu zaczynał swoją piłkarską przygodę w Kolejarzu i tym festynem sportowym postanowił ją zakończyć i odwiesić korki na kołek. Animatorzy z Krainy Fruzi – z panią Moniką na czele - poprowadzili świetne zabawy dla najmłodszych piłkarzy oraz ich rodzeństwa, były też konkurencje sportowo-rekreacyjne oraz losowanie nagród dla tych, którzy zmierzyli się z przygotowanymi przez zawodników drużyny seniorów przeszkodami.

Wszystkie dzieci, które ukończyły konkurencje, otrzymały nagrody i upominki. Wiele frajdy dzieciaki miały podczas wizyty strażaków z OSP Chojnice. Prezes klubu Jacek Zakrzewski wraz z wiceprezesem Albinem Orlikowskim wręczyli też specjalne podziękowania samorządowcom i sponsorom wspomagających działalność klubu. Specjalne wyróżnienie otrzymał nestor chojnickich biegaczy, członek sekcji Florian działającej przy Kolejarzu, Zbigniew Wiśniewski, który od dawien dawna godnie reprezentuje klubu nie tylko na arenach krajowych, ale i międzynarodowych.

Był też czas na małą przekąskę. W realizację festynu zaangażowali się członkowie zarządu Kolejarza, działacze i przyjaciele klubu oraz trenerzy grup juniorskich i piłkarze drużyny seniorów.Po zakończeniu festynu na podsumowaniu i zakończeniu sezonu spotkali się najstarsi juniorzy oraz drużyna seniorów.

Tekst i fot. (olo)

 1. 24 czerwca 2019  11:30   Więcej dziewczynek w piłce nożnej!   Stefan

  Tego sobie i klubowi życzymy.

  4
  0
 2. 23 czerwca 2019  13:14   Wielkie gratulacje dla ... (1)   Andrzej - FLORIAN

  Wielkie gratulacje dla Zarządu ChKS Kolejarz za wspaniały pomysł, dzięki wszystkim pomagającym zacnemu klubowi, oraz wszystkim którzy dobrze życzą KOLEJARZOWI - brawo.

  19
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi