Udany debiut nowego trenera Chojniczanki

Dziś w Głogowie Chojniczanka zagrała po raz pierwszy pod wodzą Hermesa, który dotychczas był asystentem Bartoszka. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu kluby zagrały w Chojnicach.

Dwie bramki w Głogowie dla Chojniczanki zdobył Andrzej Rybski. Dzięki wygranej Chojniczanka jest liderem tabeli.   |  fot. (m.n.)

Wtedy mecz z Chrobrym zakończył się remisem 1:1. Był to debiut Bartoszka na ławce Chojniczanki. Historia zatoczyła koło i po niespełna roku nowy trener gości, tym razem od zwycięstwa z Chrobrym rozpoczął swoją pracę.

CHROBRY - CHOJNICZANKA 1:3 (0:2)

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Jakub Biskup (68 min. Bartłomiej Niedziela), Piotr Kieruzel, Michał Markowski, Michał Jakóbowski, Mariusz Kryszak, Tomasz Mikołajczak (85 min. Irakli Meschia), Jacek Podgórski, Paweł Zawistowski, Jakub Mrozik, Andrzej Rybski (79 min. Rafał Grzelak).

Bramki: 0:1 - Andrzej Rybski (2 min.), 0:2 - Andrzej Rybski (20 min.), 1:2 - Łukasz Szczepaniak (63 min.), 1:3 - Rafał Grzelak (90+1 min.).

Żółte kartki: Michał Ilków - Gołąb, Michał Michalec (Chrobry), Jacek Podgórski, Mariusz Kryszak, Piotr Kieruzel, Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka).

Pierwsza połowa rozpoczęła się idealnie dla Chojniczanki, bo już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Rybski. W 20 minucie ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. W tej części spotkania przyjezdni zaprezentowali się korzystniej na tle gospodarzy, o czym świadczyło prowadzenie do przerwy.

Po przerwie Chrobry zaczął grać  bardziej ofensywnie, jednak mimo wielu wysiłków głogowianie nie byli w stanie rozmontować defensywy Chojniczanki. Szczęście gospodarzom dopisało w 63 minucie, kiedy po składnej akcji zdobyli bramkę kontaktową. W doliczonym czasie na 3:1 podwyższył Grzelak.

Trener Chojniczanki Chojnice Hermes Neves Soares podsumował mecz z Chrobrym:  - Przede wszystkim chcę pogratulować swojemu zespołowi, który zagrał bardzo dobry mecz. Mimo naszego prowadzenia już od 3 minuty, muszę przyznać, że był to bardzo ciężki mecz. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 2:0 ale to nie znaczy, że mieliśmy łatwo. Wykorzystaliśmy swoje sytuacji i prowadziliśmy 2:0, druga połowa była jeszcze trudniejsza ale udało się wygrać. Każdy zespól chciał wygrać mecz, są sytuacje nad którymi się nie uda zapanować. Mamy zespół, w którym jest stale walka, są nerwy i pewnych rzeczy nie sie opanować.

Trener Chrobrego Ireneusz Mamrot nie ukrywał, że mierzył się z mocnym zespołem, który nie przez przypadek jest tak wysoko w tabeli. - Strzeliliśmy bramkę w drugiej połowie i chcieliśmy odrobić straty. Drużyna dążyła do remisu, jednak w końcówce nadzialiśmy się na kontrę. Jednak o trzecią bramkę nie mam pretensji, to była konsekwencja, tego że mocno się odkryliśmy. Żałuję początku meczu, bo czuć było, że gramy z mocnym zespoły, który nie jest przypadkowo na wysokim miejscu - czytamy m.in. na stronie internetowej Chrobry Głogów.

Po sobotnim meczu Chojniczanka jest na 1 miejscu w tabeli - zobacz. 17 kolejka zakończy się w niedzielę, o godz. 15 zagrają Górnik Zabrze - Wisła Puławy i o 16 MKS Kluczbork - Podbeskidzie Bielsko - Biała. W sobotę 19 listopada Chojniczanka o godz. 17:45 zagra z Zagłębiem Sosnowiec.

(red)

1. 13 listopada 2016  16:49   Chyba musze isc do okulisty   Arkadiusz

Nie wierze wlasnym oczom gdy patrze na tabele...Mamy niesamowite wyniki dzieki swietnym pilkarzom i superdzialaczom.

2
    1
  2. 13 listopada 2016  13:47   W przypadku awansu ...   aaa

W przypadku awansu Chojniczanka zrobi wszystko żeby dostosować się do awansu. W zasadzie naszą nadzieją jest licencja warunkowa z nadzorem infrastrukturalnym, którą powinniśmy bez większych problemów otrzymać jeżeli przedstawimy porządne plany modernizacji stadionu. No, ale nie popadajmy w huraoptymizm, cieszmy się tym co mamy i nie wychodźmy aż tak daleko w przód.

8
    1
  3. 13 listopada 2016  09:24   Będzie nie tylko gotowa, ale ...   anonim

Będzie nie tylko gotowa, ale powalczy w ekstraklasie o grę w pucharach europejskich

10
    3
  4. 12 listopada 2016  22:24   WItam   Ciekawy

Czy wogóle Chojniczanka jako klub będzie gotowa na ewentualny awans..pytanie do włodarzy klubu i burmistrza

10
    3
  5. 12 listopada 2016  19:58   Koniec meczu w Bytowie - ...   kibic MKS-u

Koniec meczu w Bytowie - Bytovia wygrywa z GKS-em 1:0 i samodzielny lider jest w Chojnicach !!!

16
    1
  6. 12 listopada 2016  19:15   Do przerwy Bytovia prowadzi z ...   kibic MKS-u

Do przerwy Bytovia prowadzi z GKS -em 1:0 i jak na razie samodzielny lider I ligi pochodzi z Chojnic !!! Brawo chłopaki ! W następnej kolejce gramy z Zagłębiem (mecz awansem) na wyjeździe ale będzie transmisja na Polsacie !!! Całe Chojnice będą z Wami ! Brawo Hermes ! Bartoszek to Wam może piłki na treningu podawać,sprzedawczyk jeden !