Uczniowie SP w Swornegaciach w IV edycji konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Swornegaciach pod opieką nauczycieli Urszuli Szulc, Marzeny Borzyszkowskiej, Beaty Wirkus, Mirosława Ginter wybrali się na wycieczkę autokarową do Gdańska.

Pamiątkowa fotografia podczas pobytu w Ergo Arena w Gdańsku.   |  fot. nad.

Główny cele wyjazdu to Ergo Arena i udział w meczu z oprawą kaszubską w piłkę koszykową pomiędzy drużynami  Treflow Sopot - Stelmet Zielona Góra. Bilety  na mecz były nagrodą za udział  szkoły w IV konkursie  plastycznym ,,Aktywne Kaszuby” -  Kaszuby, tradycja, natura w twórczości Jana Trepczyka”. W konkursie tym szkoła bierze udział od pierwszej edycji i zawsze z sukcesami.

W tym roku uczniowie szkoły zdobyli największe uznanie jurorów. Spośród ponad 950 prac z 210 szkół z terenu województwa pomorskiego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach zdobyli   zaszczytne miejsca we wszystkich trzech kategoriach wiekowych.

W kat. kl. I - III ucz. kl. II Maria Kołodziejska zajęła I m-ce.

W kat. kl. IV - VI ucz. Kl VI Alicja Dolna zajęła II m-ce.

W kat. kl. VII - IIIg ucz. kl. IIIg. Urszula Gostomczyk zajęła również I m-ce.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się  podczas meczu w Ergo Arenie, na który przybyło ok. 7000 uczniów z całych Kaszub. Wśród wręczających nagrody byli prezydent Sopotu Jacek Karnowski, przewodnicząca jury konkursu - dr hab. Witosława Frankowska, Bożena Ugowska – pisarka, tłumaczka j. kaszubskiego. Oprócz nagród indywidualnych były też nagrody dla szkoły.

Nasza szkoła za zwycięstwo w dwóch kategoriach wiekowych otrzymała dwa talony, każdy w wysokości 1000 zł na zakupy w Leroy Merlin. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu, dzięki nim szkoła wzbogaci się  sprzęt lub wyposażenie w wysokości 2 000zł.!
Opiekunem uczestników wszystkich edycji konkursu jest Urszula Szulc – nauczyciel j. kaszubskiego oraz plastyki.

Oprac. Urszula Szulc


Zapisz

  1. 29 marca 2019  21:32   3 x brawo   sami swoi

    3 razy brawo i gratulacje dla młodzieży i opiekunów

    2
    0
    Odpowiedz