Uczę się bezpieczeństwa

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach funkcjonariusze z chojnickiej komendy przez cały rok szkolny przeprowadzać będą cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci „Uczę się bezpieczeństwa”.

Uczniowie klas pierwszych wzięły udział w spotkaniu w ramach projektu edukacyjnego "Uczę się bezpieczeństwa".   |  fot. nad.

Już miniony wtorek uczniowie z klas 1 brali udział w prelekcji „Uczę się bezpieczeństwa” poprowadzonej przez aspiranta sztabowego Dariusza Piekarskiego oraz młodszego aspiranta Mateusza Morzucha. Podczas spotkania funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom, jak prawidłowo zachować się na drodze i  przejściu dla pieszych oraz dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków, o których często zapominają dorośli.

Stróże prawa przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem, w samochodzie oraz w autobusie. Przestrzegali również dzieci przed kontaktami z nieznajomymi. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wszyscy będziemy potrafili uniknąć sytuacji stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia a w sytuacjach kryzysowych zachowamy się we właściwy sposób.

(nad.)