Uciekał przed policjantami- został zatrzymany

Policjanci chojnickiej drogówki zatrzymali 21-letniego kierującego BMW, który uciekał przed policjantami. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i jechał z nadmierną prędkością.

Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.   |  fot. ilustracyjne

Wczoraj wieczorem na ul. Gdańskiej policjanci chojnickiej drogówki zauważyli kierującego pojazdem marki BMW, który na widok radiowozu zaczął przyspieszać. To zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy dali sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zareagował na sygnały błyskowo-dźwiękowe i jeszcze bardziej przyspieszył przekraczając znacznie dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg i o wsparcie poprosili inny patrol, który dzięki współpracy pomógł w zatrzymaniu przestępcy drogowego. Dzielnicowy będący w tym czasie w tym rejonie zblokował drogę co doprowadziło do udaremnienia ucieczki 21-latka i zatrzymania go w okolicach Pawłowa. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mieszkaniec Chojnic ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał go do maja 2021 roku.

Ponadto policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że nie tylko złamał zakaz, ale wsiadł za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty niezatrzymania się  do kontroli, kierowania wbrew zakazowi oraz pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP