Ubrania dla dzieci - czy warto kupować podobne ubrania dla rodzeństwa?

Każdy z nas jest inny i często już od najmłodszych lat chce podkreślać swoją indywidualność. Niestety często rodzice ją ograniczają traktując swoje dzieci aż nazbyt jednakowo.

Ubrania dla rodzeństwa - identyczne lub podobne to dobra zabawa nie tylko dla dzieci.   |  fot. mat. partnera

Bo owszem kupowanie ubrań w większych paczkach, jeśli dzieci są w podobnym lub tym samym wieku i noszą ten sam rozmiar jest sporą pokusą wszak można zaoszczędzić. Jednak kiedy dziecko jest już nieco starsze warto zapytać je o zdanie czy chce codziennie nosić swoisty "rodzinny" mundurek. W końcu dziewczynkom nie trzeba kupować tych samych sukienek dziecięcych, chyba że takie same się im podobają, a chłopcom identycznych koszulek czy piżam.

Zadbaj o indywidualny styl każdego dziecka

Bliźnięta bardzo często ubiera się jednakowo, zwłaszcza jeśli są tej samej płci. Jednak czy warto traktować je jak jeden organizm, czy jednak pozwolić im na indywidualność. Na pewnym etapie dzieci nawzajem się naśladują, lubią podobne rzeczy, jednak później ich gusta niekoniecznie są zbieżne i warto to uszanować. Jeśli jednej córce podoba się sukienka rozkloszowana w literę A, a drugiej top i klasyczna tutu dress, to warto postawić na indywidualny styl. Ma to jeszcze jedną zaletę wszak dzieci zawsze mogą wymieniać się swoimi ubraniami, co nie oznacza, że chodzą w tym samym czasie w identycznych rzeczach.

Takie same koszulki i bluzy dla dzieci o podobnych zainteresowaniach

Bywa, że zainteresowania dzieci są zbieżne i lubią te same bajki. W takiej sytuacji można zakupić im ubrania licencyjne z ulubionymi postaciami. Jeśli jednak uda się wybrać nieco inny motyw tej samej bajki, to warto zakupić dla każdego dziecka inną rzecz, chyba że ta sama grafika przypadnie im do gustu i nie mają nic przeciwko by nosić takie same ubrania. To samo dotyczy bluz dziecięcych z ulubionymi zespołami, postaciami z bajek, elementami sportowymi  czy po prostu śmiesznymi napisami. Od kupowania podobnych ubrań dla dzieci oczywiście całkowicie się nie ucieknie, bowiem każdy czy to mały czy duży chce podążać za trendami i nosić to, co jest modne.

 

Aby być na bieżąco z modą warto śledzić ofertę sklepów takich jak https://diversesystem.com/pl/kids.Zatem jeśli modne są krótkie jeansowe spodenki to zapewne każda dziewczynka lub każdy chłopiec będzie chciał takie mieć i tu już nie trzeba zastanawiać się nad tym, że modele są identyczne, wszak indywidualność można podkreślić poprzez dobór innej koszulki dla dziecka. Koniec końców stylizacja każdego dziecka będzie się zatem prezentowała nieco inaczej, a ty będziesz mógł zaoszczędzić kupując np. dwie sztuki odzieży o kilkadziesiąt procent taniej. Można zatem oszczędzać, a jednocześnie dbać o rozwój indywidualnego stylu dziecka.

(mat. partnera)