UKS Bokser na Mistrzostwach Wybrzeża

W dniach 06-07 marca w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża w Boksie. Do Turnieju stawiły się drużyny z woj. Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego. W ringu zameldowała się również reprezentacja Boksera Chojnice.

Na zdjęciu Paweł Wardyn.   |  fot. ilustracyjne

Kat. wiekowa Młodzik (rocznik 2007) w walce szkoleniowej nie punktowanej: Mateusz Żołądź zmierzył się z Michałem Krakowiakiem Kontra Darłowo. Kat. wiekowa Kadet (rocznik 2006) w walce szkoleniowej nie punktowanej: Michał Łangowski poradził sobie z reprezentantem gospodarzy Nikitą Litwinovem Czarni Słupsk.

W walce półfinałowej Turnieju: Oskar Skiba po bardzo wyrównanym pojedynku stosunkiem głosów 2:1 przegrał z Pietkiewiczem Czarni Słupsk. Na szczególne słowa uznania zasługuje młodzieżowiec (rocznik 2002) Paweł Wardyn. Paweł w widowiskowy  sposób przez RSC w II rundzie pokonał w wadze super ciężkiej + 91 kg. reprezentanta Wisły Tczew Cezarego Reinholza.

- Jesteśmy w trakcie sezonu startowego, który niestety jest systematycznie utrudniany przez obostrzenia związane z pandemią COVID -19. Odwoływane są zaplanowane w kalendarzu turnieje i spotkania szkoleniowe. Mam jednak nadzieję, że planowana przez nas na 27 marca Sobota Bokserska dojdzie do skutku – mówi trener Andrzej Plata.

(oprac. red).