Tylko remis z Odrą w Opolu

We wtorek 30 lipca w 29 kolejce Fortuna 1 Liga Odra Opole podejmowała Chojniczankę. Przed spotkaniem strata Chojniczanki do bezpiecznego miejsca, które zajmuje Odra Opole wynosiła osiem punktów.

Odra Opole zremisowała z Chojniczanką Chojnice 0:0. Taki wynik niemal przekreśla szansę na utrzymanie drużyny gości.   |  fot. screen TV

ODRA - CHOJNICZANKA 0:0 (0:0)

Chojniczanka: Janukiewicz - Mudra, Klabnik (65. Michalski), Wiktorski, Wachowiak - Zejdler, Paprzycki - Papikian, Mikołajczak (62. Ziętarski), Kuzimski - Surdykowski (80. Rajch).

Żółte kartki: Czyżycki, Bonecki, Janus (Odra) - Surdykowski, Ziętarski (Chojniczanka).

Pierwsza połowa toczyła się w wolnym tempie. Było mało składnych akcji, w których nie zobaczyliśmy żadnego strzału na bramkę, za to było sporo fauli. Jedni, jak i drudzy próbowali grać z kontry, jednak bez powodzenia. Pierwsze 45 minut bez bramek.

Po przerwie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy częściej atakowali. Chojniczanka mogła dzisiaj ten dystans zmniejszyć, ale w Opolu niewiele zrobiła. Z całego meczu trudno wspomnieć choćby jedną akcję, po której stworzyła realne zagrożenie. Dzisiejszy rezultat na pewno nie urządza drużyny gości, która ma znaczną stratę do miejsca gwarantującego utrzymanie.

W piątek 3 lipca pierwszy raz od listopada Chojniczanka rozegra mecz w Chojnicach. Jej rywalem będzie Sandecja Nowy Sącz.