Tydzień z patronem w "siódemce"

Miniony tydzień w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach poświęcony był patronowi placówki – Janowi Karnowskiemu, wyjątkowemu człowiekowi i regionaliście.

Uczestnicy warsztatów tkackich przedstawiają wykonane przez siebie prace.   |  fot. nad.

Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w różnych działaniach. Podążali szlakiem Jana Karnowskiego, uczestniczyli w warsztatach tkackich, wykonywali korale z motywem kaszubskim, szydełkowali, poszerzali wiedzę o patronie i regionie. Udali się na wycieczkę po terenie Zaborskiego Parku Narodowego, a nawet zwiedzili Skansen w Wdzydzach Kiszewskich.

W piątek (24 maja podczas apelu, zostały podsumowane  działania Tygodnia z Patronem oraz rozdane nagrody laureatom przeróżnych konkursów. A na koniec... niesamowity koncert. Wyjątkowy duet, Leszek Bolibok ( skrzypek, wieloletni muzyk orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni) oraz Rafał Rompca (gitarzysta, lider popularnego na Kaszubach zespołu Fokus) porwał do wspólnej zabawy.

Artyści nawiązali doskonały kontakt z dziećmi, zachęcając do wspólnego śpiewu popularnych piosenek polskich i kaszubskich.

(nad.)

Warsztaty tkackie

Jak co roku w ramach Tygodnia z Janem Karnowskim od dnia 20 do 24 maja br. w bibliotece szkolnej odbywały się  warsztaty wyplatania na krosnach. Zajęcia dla uczniów klas  III i IV  prowadziła pani  Ewelina Niechwiadowicz. Nie zabrakło pomocnych rąk w postaci wolontariuszek: Marceliny Moczadło, Oliwi Moczadło i Małgosi Szmaglinskiej z klasy VIII c.

Kwiatki zostały wykonane z wełny w siedmiu kolorach wykorzystywanych w hafcie kaszubskim. Uczniowie w  skupieniu  i z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje prace.

Ewelina Niechwiadowicz