Turysto, prosimy, nie zaśmiecaj!

W miniony piątek (11.05) grupa płetwonurków z grupy Diver Training Center oraz WOPR Chojnice dokonali penetracji dna jeziora Ostrowite w celu weryfikacji zanieczyszczeń oraz stanu jakości dna jeziora przed rozpoczynającym się gorącym sezonem.

Dzięki takim działaniom śmieci w jeziorach jest z roku na rok coraz mniej.

Dodatkowo – istotnym była akcja sprzątania tegoż dna , co przysporzyło nie lada pracy. Okazało się , iż trzeba było wynurzyć się kilka razy , aby opróżnić podwodne torby na śmieci.

Szef grupy, instruktor płetwonurkowania oraz ratownik chojnickiego WOPR, Dawid Haftka wraz z płetwonurkami: płetwonurek Advanced p.Tomasz Karczewski , płetwonurek Advanced p. Jarek Gradowski oraz płetwonurek Master Diver p. Rafał Czaplewski po 100 minutach pod wodą wydobyli mnóstwo butelek, obuwie wędkarskie, żyłki, stare torby,opakowania itd.- wszystko w okolicy pomostów, co sugeruje, aby podjąć apel – turysto, prosimy, nie zaśmiecaj!

Ponadto jezioro w Ostrowitem, w obecnej chwili jest w wyśmienitej kondycji. Widoczność pod sięga nawet do 5 metrów , woda jest bardzo czysta – flora i fauna bujna . Życie, które pod wodą podziwialiśmy – to mnóstwo pozujących do zdjęć szczupaków oraz okoni. I tutaj informacja – zlikwidowaliśmy i będziemy z premedytacją likwidować narzędzia kłusownicze. Zero tolerancji dla takich praktyk! Zespół WOPR  niebawem rozpocznie regularny patrol jeziora- również w kierunku weryfikacji nielegalnych praktyk połowu ryb !

Tak więc, ekipa płetwonurków, przy pomocy obsługi "Baru Przy Plaży",  podjęła wszelkie działania, aby oczyścić dno kąpieliska, które oczekuje pierwszych turystów. Ostrowite zaprasza!

mat. Dawid Haftka

Zapisz

  1. 15 maja 2018  09:45   Co to za przystojniacy  

    Co to za przystojniacy

    1
    1
    Odpowiedz