Turniejowy wekeend tenisistów

W sobotę (23.04.) w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Skorzewie odbył się VII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Zawody rozegrane zostały w kilku kategoriach.

Po zakończeniu turnieju pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała puchary oraz pamiątkowe dyplomy.   |  fot. Rafał Megger

Szkoła Podstawowa (chłopcy i dziewczęta), Gimnazjum (chłopcy i dziewczęta), Kobiety 17+, Mężczyźni 17+ (17 osób), Mężczyźni 35+ (18 osób), Kobiety 35+ (8 pań). Uczestnicy grali systemem do dwóch przegranych meczów.

UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Rafał Megger, Sławomi Wilczek, Jakub Mazur i Iwona Gadomska. Iwona Gadomska po zaciętej walce zdobyła 3. stopień podium wśród Kobiet 35+. Sławomir Wilczek w rywalizacji w kategorii 35+ zajął 4. miejsce.

W grupie Mężczyzn 17+ walczyło trzech pozostałych Chojniczan. Jakub Mazur zakończył zmagania w przedziale 7-8. Rafał Megger po niezwykle emocjonujących meczach zajął bardzo dobre 3. miejsce. Na szczycie podium stanął Michał Brieger.

Memoriał

W niedzielę (24.04.) w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kcyni odbył się XXVI Memoriał Braci Roberta i Marka Mocnych w Tenisie Stołowym. Chojniczanie rywalizowali w kategoriach zawodników niezrzeszonych: Młodzik - Kadet (12 chłopców), Seniorka (5 kobiet), Senior (31 zawodników). Zawody rozegrano system do dwóch przegranych meczów, za wyjątkiem kobiet które grały każda z każdą.

UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Jakub Mazur, Mateusz Żychliński, Maksymilian Żychliński i Iwona Gadomska. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Maksymilian Żychliński wygrywając kategorię Młodzik- Kadet.

Iwona Gadomska także stanęła na szczycie podium wśród Seniorek. Jakub Mazur uplasował się w przedziale 7 - 8. Mateusz Żychliński zajął 4. lokatę. 1. miejsce w Seniorach wywalczył Michał Brieger. Organizatorzy ufundowali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca we wszystkich kategoriach.