Turniej pod dyktando Boxing Team

Działacze Czarnych Słupsk każdego roku starają się zorganizować zawody, które upamiętniają wspaniałego szkoleniowca. Podczas rozgrywanego w ten weekend X Turnieju bokserskiego im. Aleksego Antkiewicza zostało rozstrzygniętych 12 pojedynków.

Po raz kolejny w ringu udanie zaprezentowały się zawodniczki Boxing Team.   |  fot. fotomajora

KS Boxing Team Chojnice wystawił do "Boju" trzech zawodników: Ewa Gibka w wadze do 57 kg pokonała 2-1 aktualną mistrzynię Polski Paulinę Gut "Czarni Słupsk", której zrewanżowała się za porażkę na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu. Ponadto Ewa Gibka została wybrana najlepszą zawodniczką tego turnieju.

Weronika Zakrzewska waga 60 kg wygrała jednogłośnie na punkty 3-0 z koleżanką z kadry Polski Natalią Łykus "Czarni Słupsk". Swoją postawą Weronika zyskała sympatię publiczności, którzy werdykt nagrodzili gromkimi brawami. Nagroda indywidualna powędrowała również do Weroniki Zakrzewskiej, której pojedynek z Natalią Łykus został uznany za najładniejsze finałowe starcie.

Piotr Szczukowski pokonał również jednogłośnie na punkty 3-0,aktualnego mistrza Polski Okońskiego Dawida (MGS Gwarek Łęczna) i potwierdził, że zmiana kategorii wagowej o ponad 10 kg nie robi wielkiej różnicy.

- Cieszę się z postawy Ewy, która wcześniej przegrywała kilka razy z tą zawodniczką, a teraz wygrała bezdyskusyjnie i to w "Jaskini Lwa". Aktualna forma naszej ekipy potwierdza moje wcześniejsze słowa, że szczyt możliwości przewidziany jest na majowe Mistrzostwa Świta w Tajwanie - powiedział trener Marcin Gruchała.

Natalia Narloch stoczyła walkę pokazową z bardzo doświadczoną Karoliną Ruszczyńską "Czarni Słupsk".