Turniej I ligi beach soccera

W dniach 17 i 18 lipca w Gdyni odbył się turniej I ligi beach soccera, będący jednocześnie eliminacjami Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 30 lipca - 2 sierpnia w Ustce.

Drużyna Red Devils wzięła udział w turnieju beach soccera.   |  fot. nadesłane

W zmaganiach udział wzięło 5 drużyn, w tym ekipa "Czerwonych Diabłów" z Chojnic. Nasi piłkarze nie zawiedli zwyciężając w rozgrywkach i wywalczyli awans do turnieju barażowego o ekstraklasę piłki plażowej. W zespole zadebiutował nowy nabytek - Sebastian Wojciechowski, który zdobył dwie bramki i jakże ważną asystę.

Zawodnicy Red Devils zgarnęli także dwie nagrody indywidualne, Tomasz Broner zdobył tytuł Króla Strzelców, a Vladyslav Bondarenko został uznany za Najlepszego Bramkarza.
Szanowni kibice, planujcie już urlopy i widzimy się w Ustce!

Skład: 21 Burglin, 33 Bondarenko - 3 Sobański, 7 Synoradzki, 9 Ivanov, 12 Broner, 15 Lasota, 18 Lorbiecki, 23 Kriezel, 25 Wojciechowski, 27 Kubiszewski

7:2 Vadym Ivanov

W pierwszym spotkaniu już po 7 minutach prowadziliśmy 3:0, co dało nam komfort spokojnej gry. W drugiej tercji rywale mieli lekką przewagę, co udokumentowali jedną bramką, ale w trzeciej części gry zdominowaliśmy piłkarzy z Kolbud i wygraliśmy wysoko różnicą pięciu bramek. Ten optymistyczny początek zmobilizował nasz zespół przed następnymi pojedynkami.

RED DEVILS  - HEMAKO JUNIOR SZTUTOWO 8:2 (1:1,6:1,1:0)

8:2 Patryk Kubiszewski

Młodzi piłkarze ze Sztutowa w pierwszej tercji grali z nami jak równy z równym, ale w drugich 12 minutach na boisku przetoczyła się nawałnica, której nie mogli już sprostać. Piękne gole po pięknych, składnych akcjach dały nam kolejne trzy punkty i usadowiły na fotelu lidera po pierwszym dniu rozgrywek.

RED DEVILS  - BRYZA SZTUTOWO 10:4 (1:2,7:0,2:2)

10:4 Tomasz Kriezel

Dwa tygodnie temu oba zespoły spotkały się w Pucharze Polski w Sopocie, tam zwyciężyliśmy bez problemów 11:4, co dało nam awans do ćwierćfinałów. Tutaj tym razem nasi rywale zaczęli bez kompleksów, po 9 minutach gry prowadząc 2:0.

To tylko zmobilizowało nas do lepszej gry, ponownie w drugiej tercji roznieśliśmy przeciwnika w strzępy wygrywając tą część spotkania aż 7:0. W ostatniej zwolniliśmy nieco tempo ostatecznie wygrywając 10:4. To zwycięstwo zapewniło nam pierwsze miejsce w turnieju niezależnie od wyników ostatniej kolejki spotkań. Ozdobą meczu było trafienie Kuby Lorbieckiego w same okienko bramki.

RED DEVILS  - WODOMEX BOJANO 8:10 (1:4,1:3,6:3)
10:5 Sebastian Wojciechowski

Ten mecz nie miał już ciężaru gatunkowego, nasi piłkarze podeszli do niego bardzo rekreacyjnie, zwłaszcza w pierwszych 12 minutach. Rywali nie okazali nam litości punktując bezwzględnie proste błędy w defensywie. 0:4 po 9 minutach gry było naprawdę zimnym prysznicem. Trener wylał dodatkowy kubeł zimnej wody w pierwszej przerwie na głowy zawodników, co podziałało znacznie lepszą grą. W drugiej tercji trwała wymiana ciosów, a w trzeciej rzuciliśmy się w szaloną pogoń za wynikiem.

Mecz był bardzo zacięty (3 czerwone kartki), ale nie zdołaliśmy już dogonić rywali przed końcem czasu. Wodomex zasłużenie nas pokonał, ale w całym turnieju triumfowały 'Czerwone Diabły" i to właśnie one pojadą do Ustki na finały Mistrzostw Polski!!!

pozostałe wyniki:
Hemako Junior Sztutowo – Bryz Sztutowo 4:3 (0:0,0:2,4:1) Wodomex Bojano – FBS Kolbudy II 1:3 (0:1,0:2,1:0)
Wodomex Bojano – Bryza Sztutowo 13:5 (1:2,6:1,6:2)
Bryza Sztutowo – FBS Kolbudy II 2:7 (0:1,1:2,1:4)
Wodomex Bojano – Hemako Junior Sztutowo 3:4 (0:1,3:2,0:1) Hemako Junior Sztutowo – FBS Kolbudy II 4:3 (0:0,4:1,0:2)

Najlepszy zawodnik – Łukasz Kwaśnik (Wodomex Bojano) Najlepszy bramkarz – Vladyslaw Bondarenko (Red Devils)
Najlepszy strzelec – 9 goli Tomasz Broner (Red Devils )

Strzelcy według zespołów:

Red Devils Chojnice: Broner 9, Kriezel 6, Vadym 5, Lorbiecki 4, Kubiszewski 2, Sobański 2, Wojciechowski 2, Synoradzki 1, Lasota 1, Bondarenko 1,
FBS Kolbudy II: Ciecholewski 4, Chylak 3, Wołejko 3, Romakiewicz 2, Jaśniewski 2, Grabowski 1
Hemako Junior Sztutowo: P. Kiełczyński 5, D. Kiełczyński 4, Skwarzec 3, Salach 1, Łyczak 1 Wodomex Bojano: Groth 7, Dempc 6, Czuk 4, Łaga 3, Król 3, Kwaśnik 2, Kreft 1, Broen 1
Bryza Sztutowo: Szmidt 3, Rzepecki 3, Hajduk 2, Łosiński 1, Gruszewski 1, Kesler 1, Łosiński 1, Daniluk 1, Seremak