Tu doszło do tragedii! Żałoba w gminie Chojnice

Na miejscu tragicznego obozu harcerskiego, do którego udało nam się dotrzeć, nadal pracują służby – strażacy, policjanci i prokuratorzy. Trwa też zabezpieczanie przedmiotów osobistych.

Tu doszło do wielkiej tragedii. Zginęły dwie dziewczynki.   |  fot. (olo)

Dzieci, które przebywały na obozie w Suszku, opuściły już szkołę w Nowej Cerkwi. Przez cały dzień odbierali je rodzice. Zorganizowano też autokarowy transport do Łodzi. W szkole w Nowej Cerkwi byli starosta Stanisław Skaja i wójt Zbigniew Szczepański, który ogłosił trzydniową żałobę w gminie Chojnice.

Wójt Zbigniew Szczepański zaapelował o zaniechanie organizacji imprez kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych czy muzycznych na terenie gminy. W szkole w Nowej Cerkwi była też Pomorska Kurator Oświaty Monika Kończyk.

Na miejscu był też wojewoda łódzki Zbigniew Rau, a śmigłowcem dotarł też wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Na miejscu tragedii – w miejscu obozu harcerskiego – nadal pracują policjanci i strażacy. Na miejscu byli też prokuratorzy. Trwają oględziny miejsca oraz zabezpieczanie rzeczy osobistych, które zostały na miejscu. Miejsce to wygląda tragicznie.

Mniejsze, ale osobiste tragedie przeżywają też mieszkańcy wielu miejscowości w gminie Chojnice. Wiele osób straciło dachy lub część dachu, powybijane są okna, poniszczone posesje.  – Największy kataklizm w naszym regionie po II wojnie światowej – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 14 sierpnia 2017  01:16   urzednicy służb kryzysowych powiatu i starosta zawiedli   chojniczanin

  Urzędnicy służb kryzysowych powiatu i starosta zawiedli i nie dopełnili swoich obowiązków! Starostwo, chojnicki ratusz, gmina Czersk i także inne gminy mają specjalnych urzędników od sytuacji kryzysowych odpowiedzialnych za koordynowanie działań w czasie katastrof i kataklizmów. Dlaczego urzędnicy od sytuacji kryzysowych ze starostwa, z gminy Czersk, a także dlaczego starosta nie podjęli decyzji o ewakuacji harcerzy spod namiotów do jakiejś bezpieczniejszej lokacji - jak na przykład do jakiegoś budynku szkolnego (lub innego) by przeczekać burze i huraganowe wiatry? Ostrzeżenia o nadchodzących burzach i i o groźnych huraganowych wiatrach były przecież znane około 12 godzin wcześniej! Dlaczego nie podjęto żadnych działań prewencyjnych? Kto jeszcze poza starostą Staszkiem odpowiada za tą katastrofalną sytuacje i za możliwą do uniknięcia śmierć dwojga harcerek z obozu w Suszku?

  6
  3
  Odpowiedz
 2. 13 sierpnia 2017  11:22   Wojewoda się nie popisał (3)   podatnik

  Stracone pieniądze na podróże śmigłowcem można byłoby przeznaczyć potrzebującym.Czy tak czas gonił,że samochód należało zastąpić śmigłowcem ?

  6
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2017  23:54   Do podatnika   anonim

   Ty - podatnik, a Ty czasem na zasiłku nie jesteś?

   0
   2
  • 13 sierpnia 2017  14:37   Skayn   Zaver

   Koleś Jesteś chory czy co ? Jak tak to jedź do czerwonych domków w stg :\\

   1
   2
  • 13 sierpnia 2017  13:54   Większej bzdury dawno nie ...   aaa

   Większej bzdury dawno nie widziałem... zdajesz sobie sprawę że masa dróg była nie przejezdna? Miał przyjść na piechotę?

   0
   4
 3. 13 sierpnia 2017  06:44   OBLICZE SĄDU BOGA NAJWYŻSZEGO (1)   WIARA NADZIEJA MIŁOŚĆ

  NAWET PAN BUCZEK NIE WYTRZYMAŁ I UKAZAŁ JAK DOKONUJE SIĘ NIELEGALNĄ WYCINKĘ DRZEW W POLSKIM LESIE CIEKAWE CZY TERAZ NA POLAKÓW UNIA NAŁOŻY DYREKTYWAMI SANKCJE I POZWIE PANA BUCZKA PRZED TRYBUNAŁ SPRAWIEDLIWOŚCI UNII EUROPEJSKIEJ ZA NIELEGALNĄ WYCINKĘ DRZEW LASU W PIEŃ BO PAN BUCZEK POWIADA IM NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY KIEDY WEZWĘ I UKARZĘ OBLICZE SĄDU OSTATECZNEGO BOGA NAJWYŻSZEGO

  10
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 4. 12 sierpnia 2017  23:30   Brawo lotyn   Bartek

  Brawo lotyn

  10
  0
  Odpowiedz
 5. 12 sierpnia 2017  22:50   Kondolęcje dla rodzin (1)   CHOJNICE

  Dyskotek zakazać to jest tragedia choć to nie moja rodzina ale trzeba to uszanować żałobę trzy dniową .KONDOLENCJE DLA RODZIN KTÓRZY STRACILI NAJBLIŻSZYCH

  26
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2017  20:31   Żałoba   Jakub

   Zakazać, to sobie możesz swoim dzieciom oglądania filmów po 22. Każdy ma swoje sumienie i każdy decyduje sam za siebie. Osobiście nikogo z tych osób nie znałem, więc dlaczego mam obchodzić żałobę? Czy codziennie obchodzisz żałobę, bo ktoś zginie w wypadku samochodowym?

   0
   0