Trzy razy złoto

XXIII Międzynarodowy Turniej Bokserski Miast Kopernikańskich, który odbył się w Grudziądzu i trwał 3 dni - ekipa Boxing Team Chojnice zapamięta na długo.

Trzy złote medale to wynik chojnickich pięściarzy, ponadto Patryk Wardyn wybrany został najmłodszym zawodnikiem.   |  fot. nadesłane

W tym roku do turnieju przystąpiło 100 zawodników z klubów z całej Polski, ścisła kadra narodowa oraz zagranicznych Litwy, Szwecji i Rosji. Przypomnijmy że zawodnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: Junior, rocznik 1996 - 97 oraz Kadet, rocznik 1998 - 99 – łącznie w 23 kategoriach wagowych.

Skład Boxing Team Chojnice był najmłodszym z wszystkich ekip. Walki ćwierćfinałowe pokazały jak mocno obsadzony jest ten turniej bo już na początku z turniejem pożegnało się kilkunastu medalistów mistrzostw Polski w tym kilku złotych.

Trzej chojniczanie walczyli do samego końca zawodów. W wadze 52 kg. aktualny Mistrz Polski Piotr Szczukowski pokonał 3:0 Marcina Kacprowicza z Champion Nowy dwór Mazowiecki. W finale Piotr pokonał 3:0 Rosjanina Azara Azariana, który swoje walki wcześniejsze rozstrzygnął już w 1 rundzie.

Drugi z zawodników Teamu Adrian Orzlowski pojawił się w ringu po ponad 6 miesięcznej przerwie i w pojedynku z wymagającym i trudnym rywalem Filipem Wąchała "Sako" Gdańsk musiał wspiąć się na wyżyny aby wygrać. Pojedynek kosztował obu zawodników wiele sił jednak stosunkiem głosów 2:1 lepszy okazał się Adrian Orzlowski. W walce finałowej Adrian pokonał 3:0  Kacpra Sochackiego Sokół Piła.

Sprawcą największej niespodzianki był boksujący w 80 kg. Patryk "Czołas" Wardyn, który w półfinale wygrał z jednym z faworytów tej kategorii wagowej Sebastianem Długołęckim z Pomorzanina Toruń i tym samym zrewanżował się za porażkę z eliminacji do OOM.

W pojedynku o złoty medal z zawodnikiem Zatoki Braniewo Piotrem Staranowiczem, chojniczanin wygrał zdecydowanie na pkt. 3:0  i trzeci złoty medal dla Chojnic stał się faktem. Warto nadmienić iż Patryk Wardyn został wybrany najmłodszym zawodnikiem turnieju ,a nagrodę wręczył Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniew Górski.