Trzy punkty pozostają w Katowicach! Pewna wygrana GKS-u

W sobotę wieczorem w meczu 17 kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi, GKS Katowice podejmował Chojniczankę. Gospodarze przed spotkaniem zajmowali 7 pozycję w tabeli, a goście byli na pozycji spadkowej i nie przyjechali na Śląsk w roli faworyta.

GKS Katowice w świetnym stylu poradził sobie w spotkaniu z Chojniczanką Chojnice.   |  fot. PressFocus

GKS Katowice – Chojniczanka 3:0 (0:0)

Chojniczanka: Kuchta - Golak (88. Czajkowski), Drewniak, Tuszyński, Mazek (63. Van Huffel), Niepsuj (63. Ryczkowski), Stróżyński (84. Zimnicki), Karbowy (84. Janicki), Mikołajczyk, Skrzypczak, Błyszko.

Bramki: Arak (48), Jędrych (82-k), Błąd (87)

ŻK: Karbowy, Drewniak, Mikołajczyk

Pierwsze minuty spotkania mogły się podobać, a dość dobrze poczynali sobie zawodnicy obu drużyn. Jednak niedokładność oraz uważna gra Chojniczanki w obronie powodowały, że nie dochodziło do większego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Kuchtę, mimo licznych sytuacji GKS-u.  Wraz z upływem czasu goście próbowali grać z kontry, jednak brakowało wykończenia akcji, a defensywa gospodarzy zadania nie ułatwiała. Pomimo otwartej gry z obu stron bezbramkowy wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy spotkania.

Po zmianie stron w 48 min. po dośrodkowaniu w pole karne miejscowi objęli prowadzenie. W kolejnych minutach Chojniczanka próbowała doprowadzić do remisu, ale i gospodarze nie zamierzali odpuścić kilka razy próbując zagrozić bramce rywala, ponieważ byłi zespołem aktywniejszym w ofensywie. W 79 min. po faulu na zawodniku miejscowych, sędzia po analizie VAR podyktował w 81 min. rzut karny dla katowiczan. W 87 minucie było już 3:0 dla gospodarzy i była to najwyższa wygrana GKS-u podczas obecnej rundy. Dzięki sobotniej wygranej GKS ma na swoim koncie 27 punktów, licząc się w grze o awans do elity.

W ostatniej 18 kolejce Chojniczanka 11 listopada o godz. 18 rozegra wyjazdowe spotkanie z GKS Tychy.