Trzecia edycja Sztafety dla Niepodległej

W najbliższą sobotę 11 stycznia spotkają się w Parku Tysiąclecia biegacze Floriana oraz inni niezrzeszeni chojniczanie, którzy od grudnia 2019 realizują ideę „III Sztafety dla Niepodległej”.

Na zdjęciu uczestnicy sztafety grudniowej.   |  fot. nad.

Pomysł, będący wspólną inicjatywą Projektu Chojnicka Samorządność i Klubu Biegacza „Florian”, dla uczczenia i popularyzowania stulecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny, urodził się 11 listopada 2017 r. podczas I Biegu dla Niepodległej. Pasjonaci tej idei spotykają się co miesiąc, każdego 11. dnia o godz. 17.00, by na dystansie 5 kilometrów (4 kółka) upamiętniać patriotycznie ważną rocznicę oraz promować zdrowy styl życia.

Ponadto sztafeta dedykowana jest Zbyszkowi Wiśniewskiemu, którego chcemy wesprzeć duchowo w trudnych aktualnie chwilach. Zbyszek to Zasłużony Chojniczanin, nestor Floriana, niestrudzony biegacz i niesamowita postać chojnickiego sportu.

Zatem począwszy od grudnia 2019 do października 2020 biegniemy dla Niepodległej i dla Zbyszka! Biegaczy zachęcamy do wytrwałości i konsekwencji w comiesięcznych sztafetowych zmaganiach biegowych, które trwać będą do października 2020r. 11 listopada odbędzie się IV Bieg dla Niepodległej. Najwytrwalsi uczestnicy jedenastomiesięcznej Sztafety zostaną uhonorowani nagrodami.

Zapraszamy do kontynuowania projektu już w sobotę 11 stycznia o godz. 17.00. Dzieci biegają pod opieką dorosłych.

Marzenna Osowicka