Trwają zebrania wiejskie. Dziś także wyborcze

Wczoraj rozpoczęły się zebrania wiejskie w gminie Chojnice. Maraton potrwa do 6 marca, bo w planach są aż 34 spotkania z mieszkańcami. Dziś zebranie wyjątkowe, bo wyborcze.

Wójt nie ukrywa, iż jest zaskoczony decyzją pani sołtys Nieżychowic, która zrezygnowała z zajmowanej funkcji.   |  fot. (olo)

Na dziś zaplanowano aż pięć zebrań wiejskich. O godz. 16.00 w urzędzie gminy spotkają się mieszkańcy sołectwa Topole, o 17.00 Czartołomia i Jarcewa oraz Lichnów, a o 19.00 Chojniczek i Nieżychowic. To ostatnie zebranie będzie połączone z wyborami sołtysa.

Zaskoczony takim obrotem sprawy jest wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, który to sołectwo wskazuje jako dobry przykład dla innych. – Żałuję, że pani sołtys podjęła taką decyzję. W tym sołectwie potrafią kumulować środki na budowę dróg i w ostatnich latach zbudowali aż trzy kilometry nowych dróg. To jest wzór dla mnie i innych sołectw – mówi Szczepański.

Jak mówi wójt, dotychczasowa sołtys zrezygnowała z powodów osobistych oraz zawodowych. Podobną decyzję podjęli też członkowie rady sołeckiej.

(olo)

Zapisz