Trwają próby do musicalu „Wanda i Staś”

To wspólne dzieło powiatu chojnickiego oraz Dominika Gostomskiego z Teatru Dimmi, który odpowiada za całą realizację musicalu. Wakacje reżyser Dominik Gostomski poświęcił na dopracowanie scenariusza i dogranie elementów scenografii

Reżyserem i odpowiedzialnym za całość przedsięwzięcia jest Dominik Gostomski z teatru Dimmi.   |  fot. (olo)

Oraz poznanie bohaterów musicalu wybranych w castingu. - To świetni ludzie o ogromnym potencjale. To będzie przyjemność oglądać ich na scenie – mówi Dominik Gostomski. W musicalu wystąpi 36 osób w różnym wieku, ale chętnych było dwa razy więcej.

- Każda z tych osób jest na innym etapie, ma inne mocne strony, ale ja nie chcę w tym momencie podkręcać tych dobrych stron, tylko poprawić te gorsze, bo ktoś jest lepszym aktorem, a ktoś inny lepiej śpiewa i będziemy starali się to wszystko wyrównać – mówi Gostomski. Oprócz prób sporo pracy ma też... krawcowa, której reżyser zlecił przygotowanie części strojów. Jak przyznał, część garderoby udało się znaleźć w … lumpeksie.

Nie będzie wielkiej scenografii, dzięki czemu musical będzie mobilny i być może wyjdzie poza mury Chojnickiego Centrum Kultury, gdzie zaplanowano premierę. Reżyser postawił za to na stroje i rekwizyty, których już sporo powstało. Premiera 31 stycznia 2020 r. na 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Chojnice, ale wcześniej będzie okazja podejrzeć fragmenty podczas prób otwartych, by oswoić aktorów, którzy są przecież amatorami, z widownią.

- Jeśli będzie chęć i potrzeba, by pokazać musical w innym mieście, to będziemy na ten temat rozmawiać, ale teraz skupiamy się na premierze – mówi starosta Marek Szczepański. - Nie chcemy tutaj konkurować z najlepszymi teatrami i nie pompujemy balona, tylko liczymy na bardzo dobry odbiór tego musicalu, który przygotowują mieszkańcy powiatu. Nie chcieliśmy bowiem kupować gotowego produktu, a wartością tego musicalu są właśnie aktorzy, czyli nasi mieszkańcy.

(olo)

  1. 3 września 2019  16:48   Dobry pomysł.   Kowalski

    Cieszy każda inicjatywa ,która upamiętni tę wielką rocznicę.

    4
    0