Trwają Dni Kultury Kaszubsko - Pomorskiej

W ich ramach odbędzie się jeszcze spotkanie z kaszubskim pisarzem i tłumaczem Wojciechem Myszkiem – w czwartek 24.10 o godz. 17.00 w muzealnym oddziale przy ul. Drzymały.

W Czytelni MBP można oglądać pokonkursową fotograficzną wystawę przygotowaną przez Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach.   |  fot. MBP

Oraz wernisaż wystawy akwarel Małgorzaty Sznajdrowskiej „Z widokiem na ogród” – w sobotę 26.10 o godz. 16.00 w ChCK. Ponadto w niedzielę 27.10 o godz. 12.30 w ChCK podsumowany zostanie Powiatowy Konkurs Plastyczny „Barwy jesieni”, który w tym roku odbył się pod hasłem „Barwy ziemi chojnickiej. W 100-lecie powrotu Chojnic do Ojczyzny”.

W ChCK trwają eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego EKO-ART. W Czytelni MBP można oglądać pokonkursową fotograficzną wystawę „Kaszëbë sztótã zatrzimôné 2019”, przygotowaną przez Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach.

Z kolei w poniedziałek 28.10 o godz. 17.00 w Czytelni MBP odbędzie się promocja 29. numeru „Kwartalnika Chojnickiego”.

Głównym organizatorem Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, a Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach jest współorganizatorem.

MBP