Trwa rozbudowa technikum przy ulicy Kościerskiej

Pełną parą ruszyła rozbudowa i przebudowa Technikum nr 1 przy ulicy Kościerskiej. - Wykonawca zakończył roboty ziemne. Obecnie realizowane są ławy fundamentowe - informuje starosta chojnicki Marek Szczepański.

Rozbudowa i przebudowa Technikum nr 1 kosztuje 7 mln 777 tys. zł. Termin realizacji zadania to luty 2022 r.   |  fot. A. Zajkowska

- Prace ziemne przebiegały bez żadnych niespodzianek, bez żadnych bomb i innych historii. Prace idą zgodnie z harmonogramem, który sobie założyliśmy - komentuje włodarz. Rozbudowę i przebudowę Technikum nr 1 podzielono na cztery etapy. Inwestycja zakłada m.in. rozbudowę obecnego obiektu o część audytoryjną wraz z salami lekcyjnymi, toaletę i windę.

Zmiany nastąpią także w starej części szkoły. Tam powstanie nowy układ pomieszczeń, hol, klatki schodowe. Inaczej będzie wyglądało również wejście do samego budynku i jego otoczenia. Rozebrana zostanie przybudówka wraz z płotami, a teren pomiędzy budynkiem, a ulicą Kościerską spotka rewitalizacja.

- W nowym obiekcie zostanie pobudowana winda, połączona z istniejącym budynkiem. Główne wejście będzie znajdowało się w innym miejscu. Jedno z tyłu, od strony Orlika, a drugie, dla osób niepełnosprawnych, w tej nowowybudowanej przestrzeni z windą. Obiekt po rozbudowie powiększy się o 860 m2 - mówi Marek Szczepański.

Po zakończeniu tego kapitalnego remontu, placówka w dużej mierze ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadanie realizuje firma Telmax z Czuchowa. Inwestycja kosztuje 7 mln 777 tys. zł, a termin jej realizacji to 20 lutego 2022 roku.

Anna Zajkowska