Trudne warunki na drogach

W dniu wczorajszym (17.02.) na drogach powiatu chojnickiego doszło do wielu zdarzeń drogowych. Kierujący pojazdami i piesi musieli się zmierzyć z bardzo trudnymi warunkami panującymi na drogach.

Na drogach panują trudne warunki do jazdy.   |  fot. m.n.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 14.30 na przejściu dla pieszych na ul. Młodzieżowej. Kierująca samochodem osobowym VW Golf mieszkanka powiatu chojnickiego potrąciła 17 - latkę. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.O godz. 14.50 w Charzykowach na ul. Długiej zderzyły się samochody osobowe Opel Vectra i Opel Astra. Z kolei w Chojnicach na ul. Obrońców Chojnic około godz. 16.50 uczestnikami kolizji byli kierujący samochodami osobowymi VW Polo i Fiat Seicento. W Zbeninach o godz. 18.20 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, ale jeden z uczestników tej kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Trwają czynności, które mają na celu ustalenie jego danych. O godz. 20.30 w Łęgu na ul. Chojnickiej doszło do kolizji pomiędzy kierującymi samochodami osobowymi Audi i Mitsubishi. W opisanych zdarzeniach kierujący nie odnieśli obrażeń.

Przyczyną kolejnego zdarzenia, które miało miejsce w Chojnicach na ul. Obrońców Chojnic była nie tylko zła aura, ale również spożyty alkohol. Około godziny drugiej w nocy kierujący samochodem osobowym Ford Escort, będąc w stanie nietrzeźwości, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w znak drogowy oraz kosz na śmieci. 24 - latek z powiatu chojnickiego miał w organizmie blisko 1,90 promila alkoholu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

KPP

 1. 20 lutego 2011  19:11   Debilizm   1

  bo tylko idioci rzucają snieg na ulice. Przeciez wiadomo ze jak pług przejedzie to zgarnie na chodnik.Ludzie pomyślcie troche zanim napiszecie .

  0
  0
 2. 19 lutego 2011  15:15   ps   robert

  inne drogi w innych powiatach sa wysmienicie oczyszczone ze sniegu a nawet lodu moze oni maja sumienniejszych wykonawcow...

  0
  0
 3. 19 lutego 2011  15:12   na zdjeciu   robert

  na zdjeciu dokladnie widac jak spelniaja swoje zadanie plugi,panie Finster najtansze rozwiazania nie sa czasami dobrym wyborem,ZA tym plugiem jeznia wyglada identycznie jak i PRZED.plugi uniesione wysoko na okolo 15cm aby zaoszczedzic ropy...czysty wyzysk

  0
  0
 4. 18 lutego 2011  15:09   Kolejna niespełniona ... (1)   anonim

  Kolejna niespełniona obietnica naszego burmistrza...Na poniedziałkowej sesji RM powiedział, że wie z pewnego źródła, że nie będzie już opadów śniegu.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 lutego 2011  15:26   Dokładnie powiedział, że ...   anonim

   Dokładnie powiedział, że jest to prognoza mająca naukowe podstawy. Oczywiście wszyscy wybuchnęli śmiechem, co widać na filmie!Burmistrz doktor dał złą prognozę...

   0
   0
 5. 18 lutego 2011  11:36   do roboty!!! (1)   anonim

  Oj tylko narzekają i narzekają...! Trzeba wziąć samemu łopatę do ręki i odśnieżać, a nie narzekać. Jak jest taka zimowa pogoda, co jest czymś normalnym o tej porze roku, to należy dostosować prędkość pojazdu do panujących warunków, być bardziej ostrożnym i przewidywalnym, a nie obarczać innych naszą nierozwagą. A więc łopaty do rąk i więcej ostrożności na drogach. Pozdrawiam mieszkańców Chojnic.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 lutego 2011  12:28   Ciekawe co byś powiedział ...   anonim

   Ciekawe co byś powiedział jak ci pług śnieg z ulicy na odśnieżony chodnik zepchnie bo kierowca nie potrafi ostrożnie przejechać????????????????

   0
   0
 6. 18 lutego 2011  10:59   ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ ...   Kaczyński

  ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ A KIEROWCY PŁUGÓW OD PANA PESTKI8 NIECH UWAŻAJĄ JAK ODŚNIEŻAJĄ BO SPYCHAJĄ SNIEG NA CHODNIKI I CHYBA SOBIE ZAPROSZĘ PANA PESTKĘ ŻEBY OSOBIŚCIE POPRAWIL TO CO AROBILI NIEZDARNI KIEROWCY TROCHĘ UWAGI PANOWIE

  0
  0
 7. 18 lutego 2011  10:43   Witam! (1)   maszynistka

  Witam Panie Jacku!!! No bązmy trochę chociaż rozsądni. Jak ten pług ma odsniezac ulice, moze na srodku jezdni ma niezłą górkę uformować? Albo chcemy miec odsniezone drogi albo nie i wtedy tak jak to widac na kolejarzu walą ludzie snieg z chodników i podwórek na jezdnię a potem dzwonia na straz ze droga nie odsniezona. Widze to na codzień. Przeciez tak w kółko nie mozna.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 lutego 2011  11:09   W takim razie znieśmy ...   anonim

   W takim razie znieśmy obowiązek odśnieżania chodników. I tak nie wszyscy muszą to czynić. Wystarczy, że pomiędzy posesją, a chodnikiem będzie wąski trawnik i już ten obowiązek nie jest wymagany. Wtedy obywatel może, ale nie musi odśnieżać i żadnych sankcji nie poniesie. Takie jest prawo. A nadwyżkę śniegu należy wywieźć, a nie czynić "syzyfowej pracy" tym których nasze kochane polskie przepisy ukochały.

   0
   0
 8. 18 lutego 2011  10:08   http://studzik.blogspot.com/   anonim

  http://studzik.blogspot.com/

  0
  0