„Trójka” wita od Dworcowej

W wyremontowanej Szkole Podstawowej nr 3 zainaugurowano dziś oficjalnie nowy rok szkolny. - Szkoła już nie przypomina placu budowy – cieszył się podczas inauguracji dyrektor Karol Kołyszko.

Uczniowie wrócili dziś do szkół …   |  fot. (olo)

Najwięcej inwestycji i prac było w ostatnich miesiącach właśnie w „trójce” i miejskie otwarcie roku szkolnego zorganizowano właśnie w tej szkole. Tak się też złożyło, że to SP nr 3 nosi imię i czci Pamięć Kolejarzy Chojnickich, którzy, jak przypomniał podczas apelu Piotr Skorupski, jako pierwsi w Chojnicach 80 lat temu stawili czoła najeźdźcy, broniąc „swój” dworzec i miasto.

Uczniowie mogli się zapoznać, a ich rodzice przypomnieć dzięki archiwalnym zdjęciom, jak wyglądała szkoła kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Uczniów oraz rodziców przywitał dyrektor szkoły Karol Kołyszko, który otwierając nowe wejście do szkoły od ulicy Dworcowej cieszył się, że udało się wrócić do korzeni i szkoła wita wszystkich już od frontu, a nie od podwórka. Było też ślubowanie uczniów klas pierwszych i pasowanie na ucznia.

Tekst i fot. (olo)