"Trójka" i "jedynka z ofertą edukacyjną

24 lutego w sobotnie przedpołudnie Szkoła Podstawowa nr 3 gościła w swych murach przyszłych pierwszoklasistów wraz z ich rodzicami i bliskimi. Zwiedzanie szkoły w towarzystwie przewodników- nauczycieli, poprzedziła część artystyczna.

W sobotę swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły Podstawowe nr 3 i 1.   |  fot. (nad.)

Mieliśmy przyjemność  zobaczyć występy naszych kochanych przedszkolaków, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali wierszyki i piosenki. Zaprezentowały się także „Roztańczone Trójeczki” oraz dzieci z Kółka Migowego a także sekcja soprtowa.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas! Do zobaczenia we wrześniu!

(SP nr 3)

"Jedynka" i Drzwi Otwarte

W sobotę, 24 lutego br. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną edukację w szkole podstawowej.  Z okazji do zwiedzenia naszej placówki skorzystało bardzo liczne grono przybyłych gości.

Dyrektor szkoły, Ewa Modrzejewska przybliżyła potencjalnym uczniom i ich rodzicom naszą placówkę, zaprezentowała bogaty dorobek szkoły oraz zapoznała z ofertą edukacyjną nastawioną na rozwój młodych chojniczan, tych najbardziej ciekawych świata, ambitnych, aktywnych, ciągle zadających rozwijające pytania "a dlaczego?". 

Każdy zainteresowany otrzymał „Informator o szkole” ukazujący naszą codzienną pracę z dziećmi. W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele i uczniowie. Były to prezentacje wokalno-muzyczne oraz krótkie scenki satyryczne ze szkolnego uczniowskiego dnia przygotowane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klasy 3c.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się spacer po szkole. W poszczególnych salach dzieci wzięły udział w grach i zabawach sportowych oraz dydaktycznych, np.: „Z językiem obcym za pan brat” przy tablicach interaktywnych i monitorach multimedialnych. Niewątpliwą atrakcją było spotkanie i zabawa z psami, którym można było wydawać polecenia, pogłaskać, przytulić! A gwoździem programu dla dzieci było programowanie tras robotom!

Dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów nasza placówka rzetelnie zaprezentowała swoje atuty.  Wierzymy, że udało nam się udowodnić, że twórcze, aktywne i kreatywne dzieciństwo to najlepsze, co możemy ofiarować dzieciom na tym etapie rozwoju właśnie w naszej szkole! Była okazja do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka.

Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaczków i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym!  … a zatem do zobaczenia we wrześniu.

(fot. M. Leszczyński)

Zapisz