„Trenują taniec mimo pandemii”

Mimo trwającej epidemii tancerki Chojnickiego Centrum Kultury nie przestają trenować dzięki zajęciom online. Od 27 marca odbywają się zajęcia taneczne online. Od ponad sześciu tygodni, by nie stracić formy, tancerki ChCK trenują w domu.

Aby utrzymać formę tancerki zaczęły prowadzić swoje zajęcia online ...   |  fot. ChCK

Zespoły taneczne, solistki i duety pracują nad klasyczną, jazzową i modernową techniką taneczną wzbogaconą o ćwiczenia z techniki akrobatyczno-tanecznej oraz gimnastyki. - Powtarzamy i utrwalamy choreografie taneczne głównie w stylu jazz dance, art show, modern, lyrical jazz, acro dance na małej powierzchni.

- Ruch to zdrowie, więc dbamy o kondycję nawet w ograniczonej domowej przestrzeni. Nasze zajęcia są ogólnorozwojowe, są połączeniem treningu interwałowego z treningiem ogólnorozwojowym, z rozciąganiem dynamicznym i statycznym, dodatkowo ćwiczenia z jogi, pilatesu i barre au sol (drążek na podłodze - ćwiczenia z odciążeniem stawów), takie ćwiczenia to to, co mięśnie, stawy i powięzi lubią najbardziej - opowiada trenerka i instruktorka tańca w ChCK Monika Michalewicz.

Online ćwiczy liczna grupa wiekowa 11-13 lat (zespół Sigma), grupa wiekowa 13-18 lat, zespół 11-15 lat (Music Dance), solistki duety od 10 do 18 lat oraz zespół 9-11 lat.

Ł Sajnaj