Tragiczny wypadek. Mężczyzna nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 212 w okolicach miejscowości Wolność. W wyniku uderzenia osobowej toyoty w drzewo śmierć poniósł prawdopodobnie kierowca tego auta.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.   |  fot. KP PSP Chojnice

Wczoraj kilka minut po godzinie 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który wydarzył się na drodze wojewódzkiej w okolicach miejscowości Wolność. Policjant, który pełnił dyżur przy telefonie alarmowym, skierował na miejsce funkcjonariuszy chojnickiej drogówki, technika kryminalistyki oraz policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej.

Jak wstępnie ustalili pracujących na miejscu mundurowi, prawdopodobnie kierujący toyotą, jadąc od strony Bytowa w kierunku Chojnic z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Auto w wyniku uderzenia stanęło w płomieniach. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, która podróżowała tym autem.

Pracujący pod nadzorem prokuratora policjanci sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz samochodu. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu okoliczności tego tragicznego wypadku. Na chwilę obecną potwierdzana jest tożsamość ofiary i wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Przypominamy również, że systemy bezpieczeństwa, które coraz częściej posiadamy w swoich autach, mają jedynie wspomagać naszą jazdę, jednak nie zwalniają nas z myślenia i przewidywania tego, co się dzieje na drodze. Pamiętajmy też, że pomimo słonecznej pogody możemy przy niedostosowaniu prędkości oraz chwilowej nieuwadze doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować!

KPP