To się nie powinno zdarzyć, ale się zdarzyło

Pandemia koronawirusa w Polsce pokazuje, że potrafimy być dobrzy, chcemy pomagać medykom. Ale pokazuje też, jak bardzo potrafimy być nieodpowiedzialni. A ratownicy apelują po prostu: nie kłam medyka!

Kiedy pacjent zatai informację to potencjalnie zagrożeni są także niezabezpieczeni ratownicy medyczni, którzy muszą się udać na kwarantannę, a karetka zostaje poddana dezynfekcji.   |  fot. Ilustracyjne

W poniedziałek 23 marca ok. godz. 24 karetka pogotowia przywiozła do szpitala w Chojnicach pacjenta z urazem, który kwalifikował się do ambulatorium chirurgicznego. Niestety mężczyzna odpowiednio wcześniej nie poinformował ratowników o tym, że niedawno wrócił z Niemiec i nie przechodzi kwarantanny.

Natychmiast został izolowany i pobrano mu wymaz na obecność koronawirusa. Z kolei dwaj ratownicy pełniący dyżur zostali odesłani na kwarantannę. Karetka natomiast została zdezynfekowana. Aktualnie jest wyłączona z użytkowania. Wszystko dla bezpieczeństwa kolejnych pacjentów.

(red.)

Raport z dnia 24 marca 2020 roku - potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 w województwie pomorskim. Godz. 9:23.  

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z terenu województwa pomorskiego – miasto Gdańsk. Stan zdrowia osoby z Gdańska u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest stabilny, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej.

Służby sanitarne prowadzą działania przeciwepidemiczne.

WSSE

Zapisz