To był bal ...

Ostatni dzień szkoły przed feriami, każdy uczeń z pewnością już myśli tylko o tym, aby jak najszybciej wyjść ze szkoły i przystąpić do wypoczywania ... Ale nie u nas!

Ostatni dzień w szkole przed feriami uczniowie spędzili na balu karnawałowym.   |  fot. nad.

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem tego dnia odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci. Głównym celem organizacji balu było integrowanie naszej społeczności szkolnej i lokalnej, jednak mieliśmy też cel ukryty. Do uczestnictwa w zabawie zaprosiliśmy również dzieci, które jeszcze do szkoły nie chodzą.

Uznaliśmy, że taki bal to doskonała okazja, aby poznać swoją przyszłą szkołę, kolegów i nauczycieli. Frekwencja dopisała, pojawili się nawet przyszli uczniowie, którzy jeszcze nie opuścili brzucha swojej mamy! Zabawę poprowadziła niezawodna w takich sytuacjach pani Violetta Rossek, do tańca przygrywał zespół "Ostro", a nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele i rodzice.

Wśród licznych zabaw i konkursów z nagrodami wyłoniono króla i królową balu, a zabawa była na tyle wyśmienita, że dzieci nie odpuściły tańca nawet pani dyrektor! Dziękujemy organizatorom, opiekunom i sponsorom. Po takim balu czas na ferie! 

Not. i fot. Jacek Rozmarynowsk, Wiesława Ginter

Zapisz